239065-2026 - Result
Romania – Pipeline relaying works – Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale” – 4 LOTURI (Est, Vest, Sud, Nord)
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale” – 4 LOTURI (Est, Vest, Sud, Nord)
DescriptionDelgaz Grid, în calitate de titular al Licențelor de distribuţie gaze naturale şi energie electrică, beneficiaza de un drept exclusiv de a presta serviciul de distribuție a gazelor naturale şi energie electrică prin sistemele de distribuție concesionate de aceasta, în localitățile precizate în anexele licentelor, prin prisma prestarii unor activitati cu caracter de monopol natural in sensul Legii 123/2012. In contextual si gaze naturale, fiind titular al licenţei pentru activitatea de distribuţie gaze naturale şi distribuţie energie electrică, are calitatea de entitate contractantă, în sensul art. 4 alin. (1) lit. c) din Legea nr. 99/2016 privind achiziţiile sectoriale si are obligatia de aaplica Legea nr.99/2016. Obiectivele Acordului cadru / contractelor subsecvente este execuția lucrărilor de înlocuiri de conducte și racorduri de gaze naturale şi realizări de noi distribuţii de gaze naturale pentru Delgaz Grid S.A., în toate localitățile (sate, comune, orașe) aferente județelor Arad, Alba, Bacău, Bihor, Bistrița Năsăud, Botoșani, Caraș Severin, Cluj, Harghita, Hunedoara, Iași, Maramureș, Mureș, Neamț, Satu Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Timiș și Vaslui, în funcție de solicitările de acces la sistem depuse la Degaz Grid S.A..Materialele puse la dispozitie de entitatea contractanta nu vor fi ofertate de operatorii economici participanti la procedura. Un op.ec. poate aplica pentru unul sau mai multe loturi . Orice op.ec interesat are dreptul de a solicita clarificări sau inf. suplim. în legătură cu documentaţia.Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu 18 zile inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare, iar raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea solicitarilor de particpare in conformitate cu art. 173 alin. (1) din Legea 99/ 2016. Cantitatile minime/maxime estimate sunt prevazute in Anexa 3 – cantitati minime/maxime, atasata prezentei documentatii.
Internal identifierRO10976687/2461,2464,2434,2427/2025
Type of procedureNegotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45231113 Pipeline relaying works
5. Lot
LotLOT-0001
TitleExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale lot EST
DescriptionExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - EST pe raza judetelor Iasi, Suceava, Botosani, Neamt, Bacau, Vaslui Cantitatea lucrarilor se regaseste in Anexa 3 - Stabilirea cantitatilor minime si maxime atasate prezentei documentatii. Valorile minime si maxime ale ctr subsecvente: Valoare minima: 725.791,50 lei fara TVA Valoare maxima : 37.473.884,00 lei fara TVA
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45231221 Gas supply mains construction work
LotLOT-0002
TitleExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale lot VEST
DescriptionExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - Vest pe raza judetelor Timis, Caras Severin, Arad, Hunedoara Cantitatea lucrarilor se regaseste in Anexa 3 - Stabilirea cantitatilor minime si maxime atasate prezentei documentatii. Valorile minime si maxime ale ctr subsecvente: Valoare minima: 725.791,50 lei fara TVA Valoare maxima : 37.473.884,00 lei fara TVA
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale lot SUD
DescriptionExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - SUD pe raza judetelor- Jud. Sibiu, Alba, Mures, Harghita Cantitatea lucrarilor se regaseste in Anexa 3 - Stabilirea cantitatilor minime si maxime atasate prezentei documentatii. Valorile minime si maxime ale ctr subsecvente: Valoare minima: 725.791,50 lei fara TVA Valoare maxima : 37.473.884,00 lei fara TVA
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si racorduri si realizari de noi distributii de gaze naturale lot NORD
DescriptionExecutia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - SUD pe raza judetelor- Cluj, Bistrita Nasaud, Salaj, Bihor, Maramures, Satu Mare Cantitatea lucrarilor se regaseste in Anexa 3 - Stabilirea cantitatilor minime si maxime atasate prezentei documentatii. Valorile minime si maxime ale ctr subsecvente: Valoare minima: 725.791,50 lei fara TVA Valoare maxima : 37.473.884,00 lei fara TVA
Internal identifier4