See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare si executie lucrari pentru obiectivul de investitii ”Înființare sistem inteligent de distribuție gaze naturale în comunele Giuvărăști, Garcov și Izbiceni, Județul Olt”
Description: Obiectivul prezentei documentatii consta in alimentarea cu gaze naturale a consumatorilor casnici, a obiectivelor socio-culturale si a agentilor economici din Comunele Giuvarasti, Garcov si Izbiceni, judetul Olt, avand ca solutie tehnica racordarea in conducta de inalta presiune Ø12” Corabia-Turnu Magurele, PN25bar.
Internal identifier: 5148343/2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231221 Gas supply mains construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul achiziției este servicii de proiectare si executie lucrari pentru obiectivul de investitii ”Înființare sistem inteligent de distribuție gaze naturale în comunele Giuvărăști, Garcov și Izbiceni, Județul Olt”. Pentru realizarea obiectivului se vor executa următoarele categorii de lucrări: - Un racord presiune inalta Ø10” din conducta de transport gaze naturale Ø12” Corabia-Turnu Magurele, PN25bar, cu o lungime de 35 ml; - O statie de reglare-masurare-predare (SRMP) avand capacitatea propusa prin proiect, Q = 10.000Nmc/h; - Un drum de acces la SRMP, nou proiectat; - O retea de distributie gaze naturale functionand in regim de presiune medie ce pleaca din statia de reglare masurare predare (SRMP) pana la posturile de masura PM Garcov, PM Ursa, PM Giuvarasti, PM Izbiceni , cu o lungime de 65.981m. - 4 (patru) posturi de masura (PM-uri) amplasate pe traseul retelei de distributie la intrariile in fiecare localitate,respectiv in localitatiile Garcov,Ursa,Giuvarasti si Izbiceni,cu urmatoarele capacitati propuse prin proiect: - PM Garcov Q= 800Nmc/h; - PM Ursa Q= 500Nmc/h; - PM Giuvarasti Q= 1.800Nmc/h; - PM Izbiceni Q= 2.500Nmc/h; - Un numar de 2.618 bransamente, din care 2.597 aferente consumatorilor casnici si 39 aferente obiectivelor socio-culturale; - Un numar de 39 instalatii de utilizare gaze naturale aferente obiectivelor socio-culturale (primarie, scoli, gradinite, etc.). - Sistem inteligent de monitorizare a distributiei gazelor naturale pentru intreaga retea de gaze nou construita in comunele Giuvarasti, Garcov si Izbiceni, jud. Olt precum si 2.618 contoare fiscale individuale, cu transmitere la distanta a valorilor de consum. Serviciile de proiectare vor include următoarele: - Elaborarea proiectului tehnic, a detaliilor de executie, a caietelor de sarcini, in conformitate cu P.A.C. anexat obiectivului de investiții. Continutul cadru al etapelor de proiectare mentionate va respecta cerintele legislatiei in vigoare (HG 907/2016; HG 742/2018 si Legea nr. 50/1991 cu actualizarile si completarile ulterioare si va consta in: Elaborarea proiectului tehnic cu respectarea intocmai a solutiilor tehnice fundamentate in PAC si asigurarea nivelului de calitate corespunzator cerintelor esentiale; Elaborarea caietelor de sarcini, a instructiunilor tehnice privind executia lucrarilor, exploatarea, intretinerea si reparatiile, precum si a proiectelor de urmarire privind comportarea in timp a constructiilor; Elaborarea listelor cu cantitatile de lucrari, pe obiecte si categorii de lucrari; Actualizarea Devizului General si devizelor pe obiecte in urma finalizarii etapei de proiectare. - Asistența tehnică specializata pentru implementarea proiectului in faza de executie a lucrărilor, până la receptia finala a acestora.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services