See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sistem de monitorizare a fasciculului (Beam Screen Monitor System)
Description: Achiziția are ca obiect sistemul de monitorizare a fascicului al acceleratorului liniar, inclusiv Raportul Tehnic de Proiectare (TDR) a acestuia, sistem care să îndeplinească cerințele tehnice ale TDR, permițând diagnosticarea precisă a fasciculului de electroni pentru LINAC. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier: 47/ELI/AP/P/16.12.2025, PAP 1004P
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31682210 Instrumentation and control equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziția unui sistem de monitorizare a fasciculului care să îndeplinească cerințele tehnice ale TDR, permițând diagnosticarea precisă a fasciculului de electroni pentru LINAC. Acest sistem va monitoriza și optimiza parametrii fasciculului, cum ar fi dimensiunea, centroidul, emitanța și răspândirea impulsului, asigurându-se că LINAC își atinge obiectivele de performanță și sprijinind punerea în funcțiune și operarea cu succes a sistemului cu fasciculul gamma la ELI-NP.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51000000 Installation services (except software), 71320000 Engineering design services, 71632000 Technical testing services, 80500000 Training services