239866-2021 - ResultRomania-Bucharest: Cargo handling and storage services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lot 1 – Prestare a serviciilor integrate de logistică de tip 3PL pentru E-Distribuție Muntenia și E-Distribuție Dobrogea; lot 2 – prestare a serviciilor integrate de logistică de tip 3PL pentru E-Distribuție Banat
Reference number: 14507322/2020/14375/14376/14377EDM, B, D
II.1.2.
Main CPV code
63100000 Cargo handling and storage services
II.1.4.
Short description
Activitatea de logistica a materialelor este deservita de o platforma consolidata ce va deservi: E-Distributie Muntenia, E-Distributie Dobrogea pe de o parte si o platforma consolidata ce va deservi E-Distributie Banat pe de alta parte. Amplasarea acestor platforme va trebui tina cont de timpii de livrare express, aspect necesar pentru asigurarea fluxului de operatiuni desfasurate de Grupul ENEL in cadrul Sistemului Energetic National, iar alegerea locatiei este in sarcina ofertantului.
Activitatile principale ce vor fi desfasurate de operatorul logistic pentru fiecare lot: receptia si depozitarea materialelor; transport marfuri; transporturi agabaritice; curierat; receptie, identificare si distrugere contoare demontate; mutarea stocului din depozitul actual in cel al prestatorului desemnat castigator; activitati operative de raportare – conform detalierilor din caietul de sarcini cu anexele aferente etc.
Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 20-a zi inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor [conf. prev. art. 172 alin. (2) si 173 alin. (1) din Legea 99/2016 actualizata].
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – Prestare a serviciilor integrate de logistică de tip 3PL pentru E-Distribuție Banat
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatea de logistica a materialelor aferente lot 2 este deservita de o platforma consolidata ce va deservi: E-Distributie Banat. Amplasarea acestei platforme va trebui tina cont de timpii de livrare expres, aspect necesar pentru asigurarea fluxului de operatiuni desfasurate, iar alegerea locatiei este in sarcina ofertantului.
Activitatile principale ce vor fi desfasurate de operatorul logistic pentru fiecare lot: receptia si depozitarea materialelor; transport marfuri;
Transporturi agabaritice; curierat; receptie, identificare si distrugere contoare demontate; mutarea stocului din depozitul
Actual in cel al prestatorului desemnat castigator; activitati operative de raportare – conform volumelor mentionate in caietul de sarcini, atasat prezentei documentatii de atribuire.
Detalierea tuturor conditiilor se regaseste in documentele atasate la prezenta documentatia de atribuire.
Cantitatile estimate ale contractului sunt detaliate in Anexa 9 la caietul de sarcini, atasat prezentei documentatii si in formularul F11 – lot 2, centralizator financiar.
Lot 1 – Prestare a serviciilor integrate de logistică de tip 3PL pentru E-Distribuție Muntenia și E-Distribuție Dobrogea
Lot No: 1
Activitatea de logistica a materialelor aferente lot 1 este deservita de o platforma consolidata ce va deservi: E-Distributie Muntenia si E-Distributie Dobrogea. Amplasarea acestei platforme va trebui tina cont de timpii de livrare expres, aspect necesar pentru asigurarea fluxului de operatiuni desfasurate, iar alegerea locatiei este in sarcina ofertantului.
Actual in cel al prestatorului desemnat castigator; activitati operative de raportare - conform volumelor mentionate in caietul de sarcini, atasat prezentei documentatii de atribuire.
Cantitatile estimate ale contractului sunt detaliate in Anexa 9 la caietul de sarcini, atasat prezentei documentatii si in formularul F11 – lot 1, centralizator financiar.