240298-2020 - ResultRomania-Brașov: Electricity
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare de energie electrică pentru municipiul Brașov pentru 75 instituții cu personalitate juridică cu 525 puncte de consum eferente aflate sub autoritatea Consiliului Local Brașov
II.1.2.
Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4.
Short description
Acord-cadru avand ca obiect furnizare de energie electrica pentru 48 de luni, impartit pe trei loturi, dupa cum urmeaza:
— lotul 1 – energie electrica de joasa tensiune;
— lotul 2 – energie electrica de medie tensiune;
— lotul 3 – energie electrica de joasa tensiune pentru iluminat public.
Termenul-limita pana la care se vor solicita clarificari: 20 de zile.
Autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari cu privire la documentatia de atribuire primite de la operatorii economici, intr-o singura zi si anume:a 15-a zi inainte de termenul-limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Furnizare energie electrică de joasă tensiune
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cant. de energie electrica estimata pentru o perioada de 12 luni pentru un contract subsecvent min./max. – 6 894,34/8 617,93 MWh/an lot JT (joasa tensiune, conform anexei la documentatia de atribuire pe fiecare institutie si loc de consum aferent).
Furnizare energie electrică de medie tensiune
Lot No: 2
Cant. de energie electrica estimata pentru o perioada de 12 luni pentru un contract subsecvent min./max. – 3 735,70/4 669,62 MWh/an lot MT (medie tensiune, conform anexei la documentatia de atribuire pe fiecare institutie si loc de consum aferent).
Furnizare energie electrică de joasă tensiune pentru iluminat public
Lot No: 3
Cant. de energie electrica estimata pentru o perioada de 12 luni pentru un contract subsecvent min./max. – 13 907,78/17 384,73 MWh/an lot JT_IP (joasa tensiune pentru iluminat public, conform anexei la documentatia de atribuire pe fiecare institutie si loc de consum aferent).