242561-2023 - ResultRomania-București: Cubicles
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Celule MT duble pentru statii de transformare IT/MT- E- Distributie Muntenia S.A.
Reference number: PDA0000177617
II.1.2.
Main CPV code
44211200 Cubicles
II.1.4.
Short description
Achizitie de “Celule MT duble pentru statii de transformare IT/MT- E- Distributie Muntenia S.A."- celule duble de medie tensine cu izolatie de aer, echipate cu protectii generatie A3, ce se vor monta intr-o instalatie existenta in interior.
Cantitati estimate ale Contractului: Conform Anexa cantitati (in cadrul Sectiunii "Documente", fisierul Caiet de sarcini+ Anexe), atasata prezentei documentatii.
Operatorii economici interesati pot solicita clarificari pana in a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11- a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45255400 Fabrication work
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitie de “Celule MT duble pentru statii de transformare IT/MT- E- Distributie Muntenia S.A."- celule duble de medie tensine cu izolatie de aer, echipate cu protectii generatie A3, ce se vor monta intr-o instalatie existenta in interior. Celulele duble de MT care se vor achiziţiona si se vor monta in urmatoarele statii electrice de transformare:
• Statia electrica 110/20/10 kV Obor, amplasată in Bucuresti, B-dul Ferdinand, nr.137, sect.2;
• Statia electrica 110/20/10 kV Filaret, amplasată in Bucuresti str.CandianoPopescu, nr.5, sect.4;