2. Procedure
Procedure
Title: 104/PN/2026- Dostawa odczynników i materiałów do barwień IHC i ISH wraz z dzierżawą aparatów dla Zakładu Patomorfologii Klinicznej UCK.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i materiałów do barwień IHC i ISH wraz z dzierżawą aparatów dla Zakładu Patomorfologii Klinicznej UCK, o parametrach, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załącznikach nr 4 i nr 5 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 3. Dzierżawione aparaty wraz z wyposażeniem dodatkowym, zwane dalej „sprzętem”, muszą spełniać parametry graniczne określone w załączniku nr 5 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z parametrów granicznych określonych w załączniku nr 5 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 4. Dzierżawiony sprzęt zostanie dostarczony wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania. 5. W przypadku użycia w dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania określeń wskazujących na typ, normę, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu - nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane artykuły są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
Internal identifier: 104/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Przedmiot zamówienia obejmuje specjalistyczne badania immunohistochemiczne (IHC) oraz hybrydyzacji in situ (ISH), niezbędne w rutynowej diagnostyce histopatologicznej. Zapewnienie dostępności tych badań laboratoryjnych jest podstawą prawidłowej pracy szpitala ponieważ odgrywają one kluczową rolę w diagnostyce nowotworów oraz określeniu czynników predykcyjnych i prognostycznych, co pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia. Poprzednie postępowanie (44/PN/2026) zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm), dlatego też konieczne jest możliwe jak najszybsze powtórzenie procedury przetargowej. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”. Stosując 30-dniowy termin składania ofert Zamawiający naraża się na braki odczynnikowe oraz sprzętowe, a co za tym idzie- niezachowanie ciągłości wykonywania badań w tym obszarze, co z punktu widzenia funkcjonowania laboratorium oraz całego szpitala może spowodować znaczne przedłużenie procesów diagnostycznych. Skrócenie terminu postępowania do 15 dni pozwoli zniwelować to zagrożenie.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa odczynników i materiałów do barwień IHC i ISH wraz z dzierżawą aparatów dla Zakładu Patomorfologii Klinicznej UCK
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i materiałów do barwień IHC i ISH wraz z dzierżawą aparatów dla Zakładu Patomorfologii Klinicznej UCK, o parametrach, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załącznikach nr 4 i nr 5 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 3. Dzierżawione aparaty wraz z wyposażeniem dodatkowym, zwane dalej „sprzętem”, muszą spełniać parametry graniczne określone w załączniku nr 5 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z parametrów granicznych określonych w załączniku nr 5 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 4. Dzierżawiony sprzęt zostanie dostarczony wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania.