245395-2022 - ResultRomania-Târgu Jiu: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„CL4 Executie retele de apa si canalizare in Targu Jiu – Zona Sud-Est, inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”
Reference number: 20415711/2021/I/8
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Lucrările de constructie pentru executia de lucrari pentru CL4 „EXECUTIE RETELE DE APA SI CANALIZARE IN TARGU JIU – ZONA SUD-EST, INCLUSIV STATII DE POMPARE SI CONDUCTE DE REFULARE”, includ:
Obiect 1. Retea de distributie apa potabila
Subobiect 1.1. Reabilitare si optimizare conducte de distributie principale
Subobiect 1.2. Reabilitare si optimizare conducte de distributie secundare
Subobiect 1.3. Camine de sectorizare pe reteaua de distributie existenta
Obiect 2. Retea de canalizare menajera
Subobiect 2.1. Reabilitare retea de canalizare menajera
Subobiect 2.2. Statie noua de pompare pentru transportul apelor uzate si conducta de refulare
Durata de executie – 793 zile (26 luni)
Lucrarile includ:
a) Lucrari de constructie.
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
c) Testare si punere in functiune.
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 1095 zile
e) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1095 zile.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- in a 25- a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatea totală sau domeniul
Masuri investitionale propuse pentru Sistemul zonal de alimentare cu apa Targu Jiu:
• Reabilitare si optimizare conducte de distributie principale – 2.780 m prin inlocuire cu conducte PEID PE100 PN6 De110 mm si De160 mm, inclusiv accesoriile necesare bunei functionari (camine de inchidere si sectorizare, camine de golire, camine de aerisire, hidranti de incendiu, bransamente, traversari cai de acces);
• Reabilitare si optimizare conducte de distributie secundare – 14.249 m prin inlocuire cu conducte PEID PE100 PN6 De110 mm, De160 mm si De200 mm, inclusiv accesoriile necesare bunei functionari (camine de inchidere si sectorizare, camine de golire, camine de aerisire, hidranti de incendiu, bransamente, traversari cai de acces);
• Realizare camine de inchidere si sectorizare pe reteaua de distributie existenta – 13 buc.
Masuri investitionale propuse pentru Sistemul de canalizare al aglomerarii Targu Jiu:
• Reabilitare retea de canalizare menajera – 11.969 m prin inlocuire cu conducte PVC SN8 DN250÷DN400 mm si PAFSIN SN5000 DN600÷DN1200 mm, inclusiv accesoriile necesare bunei functionari (camine de vizitare, racorduri, traversari cai de acces);
• Statie noua de pompare pentru transportul apelor uzate: 1 buc si conducta de refulare pe o lungime totala de 501 m din tubulatura PEID PE100 PN6 De75 mm, pozata exclusiv pe domeniul public, in trama stradala, inclusiv accesoriile necesare bunei functionari.
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie
Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde Perioada de Garantie de 1095 zile