246556-2023 - ResultRomania-București: Scanners
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Scannere (stațiunea de Cercetare Orșova)
Reference number: 4505502_2022_PAAPD1371955
II.1.2.
Main CPV code
38520000 Scanners
II.1.4.
Short description
Scannere necesare pentru analiza probelor discrete de rocă, plante sau oase, pentru caracterizarea multiparametru a sedimentului din punct de vedere al evoluțiilor naturale sau influențelor antropice și pentru prelevarea și analizarea unor probe și date geomatice pentru ecosisteme acvatice fluviale (Orșova), achiziție prevăzută la modulele M5 și M2 din cadrul proiectului „Întărirea capacității de cercetare ecosistemică și biodiversitate a Universității București prin e-știință și tehnologie - Lifewatch România”.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Scanner tip fotogrammetric
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Prin prezenta se urmareste achiziționarea de scanner pentru prelevarea și analizarea unor probe și date geomatice pentru ecosisteme acvatice fluviale (Orșova) - stațiunea de Cercetări Orșova.
Cantitățile sunt prevazute în caietul de sarcini.
Scanner XRF multiparametru pentru carote
Lot No: 1
Prin prezenta se urmareste achiziționarea de scanner pentru analiza probelor discrete de rocă, plante sau oase, pentru caracterizarea multiparametru a sedimentului din punct de vedere al evoluțiilor naturale sau influențelor antropice - stațiunea de Cercetări Orșova.