See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziția în sistem centralizat de energie electrică de joasă tensiune (JT), medie tensiune (MT)
Description: Obiectul prezentei achiziții centralizate constă în achiziționarea de energie electrică de joasă tensiune (JT) și medie tensiune (MT) de către OFICIUL NATIONAL PENTRU ACHIZITII CENTRALIZATE, in numele si pentru utilizatorii menționați in caietul de sarcini, Anexa - Listă Utilizatori și cantități estimate de energie electrică. Utilizatori = beneficiari ai acordului-cadru centralizat menționați în Anexa la Caietul de sarcini, care vor încheia contractele subsecvente în baza acordului-cadru centralizat și a anexelor acestuia încheiat de ONAC în numele și pentru aceștia. Informatii suplimentare/Termene pentru depunerea / raspunsul la solicitarile de clarificari : In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 21 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, ONAC va transmite răspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificări/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 39983313_2025_PAAPD1568746
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Administrație publică
Description: Furnizarea de energie electrică de joasă tensiune (JT) și medie tensiune (MT). Cantitatea estimată minimă a acordului-cadru: 127.311.234 kWh Cantitatea estimată maximă a acordului-cadru: 172.244.610 kWh Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 179.245.008,78 lei Cantitatea estimată minimă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 173 kWh Cantitatea estimată maximă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 13.788.932 kWh Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 14.093.319,34 lei Valoarea contractelor subsecvente care se pot derula în același timp: 132.485.441,77 lei
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Apărare și ordine publică
Description: Furnizarea de energie electrică de joasă tensiune (JT) și medie tensiune (MT) Cantitatea estimată minimă a acordului-cadru: 216.173.691 kWh Cantitatea estimată maximă a acordului-cadru: 292.470.288 kWh Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 306.673.659,47 lei Cantitatea estimată minimă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 169 kWh Cantitatea estimată maximă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 8.122.785 kWh Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 8.558.133,42 lei Valoarea contractelor subsecvente care se pot derula în același timp: 226.671.835,24 lei
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Spitale/Institute medicale, penitenciare/centre educative și centre pentru solicitanți de azil
Description: Furnizarea de energie electrică de joasă tensiune (JT) și medie tensiune (MT) Cantitatea estimată minimă a acordului-cadru: 89.684.227 kWh Cantitatea estimată maximă a acordului-cadru: 121.337.484 kWh Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 127.779.034,13 lei Cantitatea estimată minimă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 655 kWh Cantitatea estimată maximă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 7.944.010 kWh Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 8.369.777,42 lei Valoarea contractelor subsecvente care se pot derula în același timp: 94.445.373,68 lei
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Universități, institute de cercetare și biblioteci
Description: Furnizarea de energie electrică de joasă tensiune (JT) și medie tensiune (MT) Cantitatea estimată minimă a acordului-cadru: 109.324.741 kWh Cantitatea estimată maximă a acordului-cadru: 147.909.944 kWh Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 152.780.359,11 lei Cantitatea estimată minimă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 102.732 kWh Cantitatea estimată maximă ce poate face obiectul unui singur contract subsecvent: 22.368.474 kWh Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 21.568.916,31 lei Valoarea contractelor subsecvente care se pot derula în același timp: 112.924.612,04 lei
Internal identifier: 4