2. Procedure
Procedure
Title: PCR-laitteet (RT-PCR instrument)
Description: Keskusrikospoliisi pyytää tarjousta reaaliaikaisille PCR-laitteille, jotka soveltuvat ihmisperäisen ja miesperäisen DNA:n pitoisuuden yhtäaikaiseen määritykseen tehdyille kaupallisille tuotteille. Hankinnan kohteena on kolme (3) reaaliaikaista PCR-laitetta (RT-PCR instrument). Tarjoukseen pyydetään optiota kahdelle (2) ylimääräiselle laitteelle. Kohteena on myös laitteiden ylläpitopalvelu sekä laitteissa käytettävät kulutustavarat. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Tilaukset toteutetaan sopimuskaudella toimitussopimuksessa kuvatuin ehdoin. Hankittaville laitteille tehdään myös ylläpitosopimus.
Internal identifier: POL-2025-122222
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Hankintamenettelynä käytetään lain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Hankintamenettelyn kulku: 1. Tarjousten avaaminen; 2. Tarjoajien soveltuvuuden tarkastaminen tarjouksen ja ESPD-lomakkeen tiedoista; 3. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkastaminen; 4. Tarjousten vertailu; 5. Hankintapäätöksen teko ja tiedoksianto; 6. Tarjoajan soveltuvuutta koskevien selvitysten tarkastaminen tarjouskilpailun voittajalta; 7. Sopimuksen allekirjoittaminen Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 38437000 Laboratory pipettes and accessories
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Optiona on kahden lisälaitteen hankinta sopimuskauden aikana