247839-2019 - ResultRomania-Eforie Sud: Refuse and waste related services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Delegarea gestiunii unei părți a serviciului public de salubrizare a orașului Eforie
Reference number: des01
II.1.2.
Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4.
Short description
Activităţile componente ale serviciului public de salubrizare a orasului Eforie, jud. Constaţa, care fac obiectul delegării de gestiune sunt:
— colectarea separata, transportul separat si depozitarea deseurilor municipale si al deseurilor similare provenind din activitati comerciale din industrie si institutii, inclusiv fractii colectate separat, fara a aduce atingere fluxului de deseuri de echipamente electrice si electronice, baterii si acumulatori,
— colectarea, transportul si depozitarea deseurilor provenite din locuinte, generate de activitati de reamenajare si reabilitare interioara si/sau exterioara a acestora,
— maturatul, razuitul rigolelor, spalatul, stopirea si intretinerea cailor publice,
— curatarea si transportul zapezii de pe caile publice si mentinerea in functiune a acestora pe timp de ploaie sau de inghet.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90511100 Urban solid-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services, 90611000 Street-cleaning services, 90612000 Street-sweeping services, 90620000 Snow-clearing services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul prezentului contract de este delegarea gestiunii a unei parti componente ale serviciului de salubrizare a orasului Eforie.
Activitățile componente ale serviciului de salubrizare ce urmeaza a fi delegate, sunt prevazute in caietul de sarcini, anexa la prezentul contract, respectiv: