249004-2022 - ResultRomania-București: Technical analysis or consultancy services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ACORD CADRU Servicii de evaluare durată de viață, inspecții și întreținere pentru Generatorii de Abur de la CNE Cernavodă Unitatea #1 în perioada 2022-2027 și Unitatea #2 în perioada 2022-2032.
Reference number: 10874881/2021/0639.01
II.1.2.
Main CPV code
71621000 Technical analysis or consultancy services
II.1.4.
Short description
Servicii de evaluare durată de viață, inspecții și întreținere pentru Generatorii de Abur de la CNE Cernavodă Unitatea #1 în perioada 2022-2027 și Unitatea #2 în perioada 2022-2032.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
1) Elaborare revizii Studii specifice de „Evaluare a duratei de viață GA
2) Servicii de inspecție tuburi „U” cu metoda de inspecție nedistructivă
3) Servicii de reparare GA în caz de urgență
4) Evaluare și îndepărtare a depunerilor de magnetită din interiorul tuburilor la toți cei 4 GA de la U#2;
5) Extragere a unui tronson dintr-un tub defect sau cu indicații de defect din zona cu depuneri a unui GA
6) Inspecții vizuale pe partea secundară a GA
7) Spălare mecanică parte secundară Placă Tubulară
8) Reparare cicloane primare la toți GA de la U#1 și U#2;
9) Servicii de inginerie și asistență tehnică