249534-2023 - ResultRomania-Constanța: Research, testing and scientific technical simulator
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Laborator cybersecurity-cyberdefence (CyberLab) - PNRR
Reference number: COD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT 4515484_2023_PAAPD1391673/ 4515484-2023-PNRR1
II.1.2.
Main CPV code
38970000 Research, testing and scientific technical simulator
II.1.4.
Short description
Scopul prezentei proceduri de atribuire este acela de a achizitiona un Laborator cybersecurity-cyberdefence (CyberLab) necesar pentru Digitalizarea Academiei Navale ,,Mircea cel Bătrân” prin Planul Național de Redresare și Reziliență, ca urmare a implementarii proiectului cod1248013766, cu titlul ,,Digitalizarea infrastructurii Academiei Navale "Mircea cel Batran" (DigiANMB)", aprobat prin Ordinul ministrului educației nr. 4168/30.06.2022 acordata beneficiarului de catre Ministerul Educatiei, in calitate de coordonator de reforme si investitii, in cadrul apelului Granturi pentru digitalizarea universităților din Componenta 15 - Educație, a Planului Național de Redresare și Reziliență al României (PNRR), Reforma 5: Adoptarea cadrului legislativ pentru digitalizarea educației, Investiția 16: Digitalizarea universităților și pregătirea acestora pentru profesiile digitale ale viitorului .
Specificatiile tehnice sunt mentionate in caietul de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement