See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de furnizare echipamente pentru modernizarea Rețelei Naționale de Voce (R.N.V.) a M.A.I. pentru unitățile Aparatului Central al M.A.I. şi alte unități subordonate M.A.I.
Description: Acord-cadru de furnizare echipamente pentru modernizarea Rețelei Naționale de Voce (R.N.V.) a M.A.I. pentru unitățile Aparatului Central al M.A.I. şi alte unități subordonate M.A.I. Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, o singura data, în a 11 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificările solicitate cu 18 zile înaintea termenului limita de depunere a ofertelor, precizat la secțiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Internal identifier: 4267095/2023/22
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32550000 Telephone equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Acord-cadru de furnizare echipamente pentru modernizarea Rețelei Naționale de Voce (R.N.V.) a M.A.I. pentru unitățile Aparatului Central al M.A.I. şi alte unități subordonate M.A.I. Cantități minime și maxime aferente acordului-cadru: 1. Comutator telefonic - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 107 cpl. 2. Centrală telefonică - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 203 cpl. 3. Pachet Licență trunchi SIP (20 canale) - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 362 cpl. 4. Licență port Extensie - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 94.901 cpl. 5. Licență port Trunchi - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 2.031 cpl. 6. Terminal tip Consolă Operator - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 299 cpl. 7. Echipament voce 1 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 3.199 cpl. 8. Echipament voce 2 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 10.369 cpl. 9. Echipament voce 3 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 80.581 cpl. 10. Switch Ethernet 8 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 4.616 cpl. 11. Switch Ethernet 16 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 2.524 cpl. 12. Switch Ethernet 48 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 1.712 cpl. 13. Sesiune de instruire - cant. minimă 1 sesiune; cant. maximă 16 sesiuni. Valoarea maximă estimată fără TVA a acordului-cadru - 253.485.070,00 lei conform Anexei nr. 2 la documentația de atribuire. Cantități minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: 1. Comutator telefonic - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 56 cpl. 2. Centrală telefonică - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 6 cpl. 3. Pachet Licență trunchi SIP (20 canale) - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 55 cpl. 4. Licență port Extensie - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 23.650 cpl. 5. Licență port Trunchi - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 616 cpl. 6. Terminal tip Consolă Operator - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 37 cpl. 7. Echipament voce 1 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 660 cpl. 8. Echipament voce 2 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 1.320 cpl. 9. Echipament voce 3 - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 22.000 cpl. 10. Switch Ethernet 8 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 187 cpl. 11. Switch Ethernet 16 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 182 cpl. 12. Switch Ethernet 48 poturi PoE - cant. minimă 1 cpl; cant. maximă 484 cpl. 13. Sesiune de instruire - cant. minimă 1 sesiune ; cant. maximă 4 sesiuni Valoarea maximă estimată fără TVA a celui mai mare contract subsecvent - 59.897.549,00 lei conform Anexei nr.3 la documentația de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 32429000 Telephone network equipment, 32543000 Telephone switchboards, 32551200 Telephone exchanges, 48219100 Gateway software package, 79633000 Staff development services