Type of the contracting authority Ministry or any other national or federal authority, including their regional or local subdivisions
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de furnizare vagon de călători tip corp pază
Reference number: 4193125-2018-37
II.1.2.
Main CPV code 34622400 Railway carriages
II.1.4.
Short description
Furnizare vagoane de calatori tip corp paza, conform cerintelor din documentatia de atribuire.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 10-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitate estimativa minima a acordului-cadru: 1 complete.
Cantitate estimativa maxima a acordului-cadru: 8 complete.
Cantitate estimative minime/maxime a unui singur contract subsecvent: 1 cpl./2 complete;
Complet = vagon de calatori tip corp paza, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini.
Information about European Union funds The procurement is related to a project and/or programme financed by European Union funds: no