254555-2020 - ResultRomania-Bucharest: Repair and maintenance services of helicopters
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de servicii de reparare și întreținere a elicopterelor EC 135 din dotarea Inspectoratului General de Aviație al MAI prin asigurarea inspecțiilor periodice după 800, 1 000, 1 600 ore de zbor, reparații capitale ale pieselor, ansamblurilor mecanice și motoarelor
II.1.2.
Main CPV code
50212000 Repair and maintenance services of helicopters
II.1.4.
Short description
Servicii de reparare si intretinere a 10 elicoptere EC 135 prin asigurarea inspectiilor periodice dupa 800, 1 000, 1 600 ore de zbor, reparatii capitale ale pieselor, ansamblurilor mecanice si motoarelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement