255721-2020 - ResultRomania-Bucharest: Road construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare și execuție „Modernizare DN 29D Botoșani-Ștefănești km 2+800-km 18+500 și km 18+800-km 48+146”
Reference number: 16054368/2019/ 2453/S/7
II.1.2.
Main CPV code
45233120 Road construction works
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il reprezinta „Modernizare DN 29D Botoșani-Ștefănești km 2+800-km 18+500 și km 18+800-km 48+146”, in conformitate cu prevederile conditiilor de contract – Anexa nr. 2 – aprobate prin HG nr. 1/10.1.2018 pentru aprobarea condiţiilor generale şi specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziţie aferente obiectivelor de investiţii finanţate din fonduri publice.
Descrierea serviciilor si a lucrarilor este disponibila in cerintele beneficiarului si documentatia tehnica din cadrul prezentei documentatii de atribuire. Anexat documentatiei de atribuire, se regasesc toate documentele necesare pentru elaborarea ofertei.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 22 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221111 Road bridge construction work, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
„Modernizare DN 29D Botoșani-Ștefănești km 2+800-km 18+500 și km 18+800-km 48+146”.