See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizare si integrare in SCADA statii de transformare din gestiunea DELGAZ GRID - Etapa 1 (Statia 110/6 KV Combinat, Statia 110/20 KV Veresti, Statia 110/20 KV Izvoare, Statia 110/20 KV Radauti, Statia 110/20 KV Barnar, Statia 110/20 KV Conexiuni, Statia 110/20/10 KV Piatra Neamt Centru)
Description: Obiectul achiziției este lucrarea “la cheie” proiectare si executie, inclusiv furnizare de materiale pentru “Modernizare si integrare in SCADA statii de transformare din gestiunea DELGAZ GRID - Etapa 1 (Statia 110/6 KV Combinat, Statia 110/20 KV Veresti, Statia 110/20 KV Izvoare, Statia 110/20 KV Radauti, Statia 110/20 KV Barnar, Statia 110/20 KV Conexiuni, Statia 110/20/10 KV Piatra Neamt Centru)- elaborare documentatie tehnica faza DTAC+PTH +DDE, furnizare produse și execuție lucrări, întocmire documentație As Built” constând în: - elaborare documentațiilor și a studiilor necesare în vederea obținerii avizelor, acordurilor, autorizatiilor, Autorizației de Construire și obținerea acesteia - elaborarea documentațiilor tehnice (proiect tehnic – PTh, DDE - documentația detaliată de execuție inclusiv alte expertize necesare elaborării proiectului tehnic– avand ca si exemplu dar fara a se limita la acestea, a scenariilor tehnico-economice stabilite în documentațiile de proiectare faza SF) - achiziția și livrarea tuturor materialelor și echipamentelor necesare realizării lucrării; - execuția lucrărilor - testare și PIF - instruirea personalului de exploatare al entitatii contractante - întocmire documentație As Built (documentație tehnică întocmită în concordanță cu situația reală din teren la finalizarea lucrărilor) - întocmire documente necesare completării cărții tehnice a investiției;
Internal identifier: RO10976687/5001/2024-2028
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232221 Transformer substation
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul achiziției este lucrarea “la cheie” proiectare si executie, inclusiv furnizare de materiale pentru “Modernizare si integrare in SCADA statii de transformare din gestiunea DELGAZ GRID - Etapa 1 (Statia 110/6 KV Combinat, Statia 110/20 KV Veresti, Statia 110/20 KV Izvoare, Statia 110/20 KV Radauti, Statia 110/20 KV Barnar, Statia 110/20 KV Conexiuni, Statia 110/20/10 KV Piatra Neamt Centru)- elaborare documentatie tehnica faza DTAC+PTH +DDE, furnizare produse și execuție lucrări, întocmire documentație As Built” constând în: - elaborare documentațiilor și a studiilor necesare în vederea obținerii avizelor, acordurilor, autorizatiilor, Autorizației de Construire și obținerea acesteia - elaborarea documentațiilor tehnice (proiect tehnic – PTh, DDE - documentația detaliată de execuție inclusiv alte expertize necesare elaborării proiectului tehnic– avand ca si exemplu dar fara a se limita la acestea, a scenariilor tehnico-economice stabilite în documentațiile de proiectare faza SF) achiziția și livrarea tuturor materialelor și echipamentelor necesare realizării lucrării; - execuția lucrărilor - testare și PIF - instruirea personalului de exploatare al entitatii contractante - întocmire documentație As Built (documentație tehnică întocmită în concordanță cu situația reală din teren la finalizarea lucrărilor) - întocmire documente necesare completării cărții tehnice a investiției; Durata contractului (proiectare, furnizare produse si executie lucrari): 48 luni. Întrebări legate de conținutul Documentației de atribuire: Orice Operator Economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare cu privire la Documentația de atribuire si implicit cu privire la clauzele contractuale, ce sunt parte a documentatiei de atribuire până la termenul limită mentionat in cadrul Fisei de Date a achizitiei, (paragraful I.3) COMUNICARE - Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv cu 18 zile inainte de Termenul limita pentru primirea cererilor de participare asa cum este prevazut in Anuntul de participare. Solicitările de clarificări primite de către Entitatea Contractantă după termenul limită specificat nu vor fi luate în considerare. Data la care Entitatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate Solicitările de clarificări și la toate solicitările de informații suplimentare primite de la Operatorii Economici interesați este: cu 11 zile calendaristice înainte de termenul limită pentru primirea cererilor de participare. Toate raspunsurile la clarificarile solicitate vor fi disponibile oricărui Operator Economic interesat prin accesarea secțiunii "LISTĂ CLARIFICĂRI, NOTIFICĂRI ȘI DECIZII" din Anunțul de participare asociat acestei proceduri prin intermediul Sistemului electronic de achiziții publice, utilizând interfața: http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681410 Electrical materials, 71323100 Electrical power systems design services, 71340000 Integrated engineering services, 71356200 Technical assistance services