257876-2022 - ResultRomania-București: Technical testing, analysis and consultancy services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii complete pt U1 CNE Cernavoda pt deplasarea la max a capatului liber al unor canale de combustibil si de modif proiect pt a asigura margine de functionare suficientă până la 245.000 EFPH
Reference number: 10874881/2021/639/08
II.1.2.
Main CPV code
71600000 Technical testing, analysis and consultancy services
II.1.4.
Short description
Servicii complete (inginerie si implementare) pentru Unitatea 1 CNE Cernavoda, pentru deplasarea la maxim a capatului liber al unor canale de combustibil si de modificare a proiectului canalelor de combustibil pentru a asigura margine de functionare suficienta pana la 245.000 EFPH
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
A. Servicii de inginerie pentru stabilirea si implementarea strategiei tehnice de adresare a alungirii Canalelor de Combustibil, compuse din:
(i) Servicii de inginerie pentru stabilirea strategiei de deplasare a capatului liber al canalelor de combustibil ce necesita aceasta masura;
(ii) Emitere documentatie tehnica necesara pentru implementarea unor modificari de proiect ale Canalelor de Combustibil - activitati de deplasare capat liber al canalelor de combustibil si alte modificari rezultate din serviciile de la punctul (i);
(iii) Stabilire si emitere de strategii de inspectie si efectuarea de analize care sa permita functionarea dupa finalizarea activitatii de deplasare capat liber canale combustibil pana la 245.000 EFPH;
(iv) Servicii de elaborare studii/analize de inginerie si servicii de asistenta tehnica la cererea Achizitorului pentru managementul alungirii axiale.
B. Servicii de intretinere