Echipamente și piese de schimb întreținere troleibuz Astra Irisbus tip PS01T1 și PS01T2
Reference number: 1589886/2020/AA07101
II.1.2.
Main CPV code 34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts
II.1.4.
Short description
Achiziție de „Echipamente si piese de schimb intretinere troleibuz Astra Irisbus tip PS01T1 si PS01T2” – opt loturi.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Termenul-limita in care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare va fi cu 10 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Title
Alte sisteme comandă, control, diagnoză + instalație electrică 24 V
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s) 31610000 Electrical equipment for engines and vehicles, 30236000 Miscellaneous computer equipment
II.2.4.
Description of the procurement
Alte sisteme comanda, control, diagnoza + instalatie electrica 24 V. Cantitate totala lot: minimum 192 buc., maximum 235 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 110 buc., max. 140 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 700 000 RON.
Garantia de participare: 7 000 RON.
Alte instalații climatizare
Lot No: 4
Additional CPV code(s) 42512400 Vehicle air conditioners
Alte instalatii climatizare. Cantitate totala lot: minimum 35 buc., maximum 42 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 20 buc., max. 25 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 65 000 RON.
Garantia de participare: 650 RON.
Alte sisteme pneumatice de frânare, instalație pneumatică și uși
Lot No: 6
Additional CPV code(s) 34322100 Brake equipment
Alte sisteme pneumatice de franare, instalatie pneumatica si usi. Cantitate totala lot: minimum 74 buc., maximum 92 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 45 buc., max. 50 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 160 000 RON.
Garantia de participare: 1 600 RON.
Sistem rulare, direcție, suspensie și transmisie
Lot No: 7
Additional CPV code(s) 34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts
Sistem rulare, directie, suspensie si transmisie. Cantitate totala lot: minimum 1 949 buc., maximum 2 250 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 45 buc., max. 50 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 500 000 RON.
Garantia de participare: 5 000 RON.
Alte sisteme rulare, direcție, suspensie și transmisie
Lot No: 8
Alte sisteme rulare, directie, suspensie si transmisie. Cantitate totala lot: minimum 12 buc., maximum 16 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 7 buc., max. 9 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 70 000 RON.
Garantia de participare: 700 RON.
Instalație climatizare
Lot No: 3
Additional CPV code(s) 42512400 Vehicle air conditioners, 42512500 Parts of air-conditioning machines
Instalatie climatizare. Cantitate totala lot: minimum 59 buc., maximum 82 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 35 buc., max. 45 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 50 000 RON.
Garantia de participare: 500 RON.
Sistem pneumatic de frânare, instalație pneumatică și uși
Lot No: 5
Sistem pneumatic de franare, instalatie pneumatica si usi. Cantitate totala lot: minimum 707 buc., maximum 838 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 380 buc., max. 450 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 360 000 RON.
Garantia de participare: 3 600 RON.
Sistem comandă, control, diagnoză + instalație electrică 24 V
Lot No: 1
Additional CPV code(s) 31610000 Electrical equipment for engines and vehicles, 31730000 Electrotechnical equipment, 34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts, 34322100 Brake equipment
Sistem comanda, control, diagnoza + instalatie electrica 24 V. Cantitate totala lot: minimum 894 buc., maximum 1 081 buc., conform Anexei 1 din modelul de acord-cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului-cadru: min. 500 buc., max. 600 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 350 000 RON.
Garantia de participare: 3 500 RON.