See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: REACTIVI DE LABORATOR
Description: Acord cadru pentru furnizarea de REACTIVI DE LABORATOR. Perioada de contractare 48 luni. Impartire pe 27 loturi. Cel mai mare contract subsecvent 3 luni.
Internal identifier: REACTIVI2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PACHET REACTIVI PENTRU EFECTUARE ANALIZE BIOCHIMICE DE LABORATOR CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR, COMPLET, DE CATRE FURNIZOR, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, SOSEAUA BUZAULUI NR. 2, PAVILION A, LABORATOR UPU, PARTER.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI UPU val min ac- 702.720,00 - val max ac 9.933.600,00
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: PACHET DE REACTIVI DE HEMATOLOGIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR, COMPLET, DE CATRE FURNIZOR, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, SOSEAUA BUZAULUI NR. 2, PAVILION A, LABORATOR UPU, PARTER.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI UPU val min ac-921.600,00 - val max ac 9.216.000,00
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: PACHET DE REACTIVI PENTRU IMUNOLOGIE, COMPATIBILI CU APARATUL PATHFAST (DETERMINARE MARKERI CARDIACI)
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 8.293.245,60 RON - val max ac 14.513.760,00 RON
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 33141626 Dosage kits
Lot: LOT-0004
Title: BANDELETE (STRIPURI) DE URINA, UTILIZATE PENTRU DETERMINAREA RAPIDA IN URINA A: UROBILINOGEN, GLUCOZA, LEUCOCITE, HEMATII, PROTEINE, CORPI CETONICI, PH, DENSITATE, NITRITI, ACID ASCORBIC, PRIN METODA REFLECTOMETRIEI, CU PUNERE LA DISPOZITIE CITITOR DE STRIPURI.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 41.856,00 RON - val max ac 418.560,00 RON
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 33124131 Reagent strips
Lot: LOT-0005
Title: ACID SULFOSALICILIC30%
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 38.016,00 RON - val max ac 380.160,00 RON
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: PACHET DETERMINARE RAPIDA GAZE SI ELECTROLITI– EAB IONOGRAMA COMPATIBILI CU APARATUL ANALIZOR GASTAT 735
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 2.304.720,00 RON - val max ac 16.389.120,00 RON
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 31644000 Miscellaneous data recorders
Lot: LOT-0007
Title: TESTE RAPIDE SARCINA
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 142.560,00 RON - val max ac 1.425.600,00 RON
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 33141625 Diagnostic kits
Lot: LOT-0008
Title: PACHET DE REACTIVI CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI DE COAGULARE NECESAR, COMPLET, DE CATRE FURNIZOR, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, SOSEAUA BUZAULUI NR. 2, PAVILION A, LABORATOR UPU, PARTER.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 898.560,00 RON - val max ac 8.985.600,00 RON
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 33141530 Blood coagulants
Lot: LOT-0009
Title: TESTE RAPIDE DETERMINARE GLICEMIE DIN SANGE CAPILAR CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI DE COAGULARE NECESAR, COMPLET, DE CATRE FURNIZOR, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, SOSEAUA BUZAULUI NR. 2, PAVILION A, LABORATOR UPU, PARTER.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 1.164.000,00 RON - val max ac 11.640.000,00 RON
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: REACTIVI PENTRU HEMATOLOGIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR(ANALIZOR) , COMPLET DE CATRE FURNIZOR IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, LABORATOR CORP D
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 89.808,00 RON - val max ac 605.520,00RON
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: REACTIVI PENTRU HEMATOLOGIE COMPATIBILI 100% CU ECHIPAMENTUL MINDRAY BC 780R
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 510.480,00RON - val max ac 5.110.896,00 RON
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: REACTIVI PENTRU HEMATOLOGIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE DE CATRE FURNIZOR A ECHIPAMENTULUI - ANALIZOR DE COAGULARE, NECESAR, COMPLET, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, LABORATOR CORP D
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 282.720,00 RON - val max ac 565.440,00 RON
Internal identifier: 12
Additional classification (cpv): 33696400 Isotopic reagents
Lot: LOT-0013
Title: REACTIVI PENTRU IMUNOLOGIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR( ANALIZOR) DE CATRE OFERTANT LA SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, LABORATOR CORP D
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 100.800,00 RON - val max ac 1.008.000,00 RON
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: REACTIVI PENTRU BIOCHIMIE COMPATIBILI 100% CU ECHIPAMENTUL MINDRAY BS400
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 192.240,00 RON - val max ac 444.960,00 RON
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: REACTIVI PENTRU BIOCHIMIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE DE CATRE FURNIZOR A ECHIPAMENTULUI - ANALIZOR DE BIOCHIMIE, NECESAR, COMPLET, IN LOCATIA: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, LABORATOR CORP D
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 237.600,00 RON - val max ac 475.200,00 RON
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: REACTIVI PENTRU HEMATOLOGIE CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ACHIPAMENTRULUI NECESAR, COMPLET, DE CATRE OFERTANT
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 652.896,00 RON - val max ac 2.226.336,00RON
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: REACTIVI PENTRU ANALIZOARE DE GAZE SANGUINE CU PUNEREA LA DISPOZITIE DE CATRE FURNIZOR A ECHIPAMENTELOR - ANALIZOARE DE GAZE, NECESARE, COMPLETE, IN LOCATIILE: SPITALULUI CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRAILA: SECTIILE: ATI 1; ATI 2 SI NEONATOLOGIE.
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 1.228.800,00 RON - val max ac 2.457.600,00 RON
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: PACHET DE REACTIVI PENTRU MASURARE GAZE IN SANGE, ELECTROLITI SI METABOLITI CU PUNEREA LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR, COMPLET, DE CATRE FURNIZOR, IN LOCATIA: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BRAILA, SOSEAUA BUZAULUI NR. 2, PAVILION A, SECTIA ANESTEZIE TERAPIE INTENSIVA (ATI 1)
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 336.000,00 RON - val max ac 672.000,00 RON
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: REACTIVI PENTRU UTS + M L
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 206.400,00 RON - val max ac 412.800,00 RON
Internal identifier: 19
Additional classification (cpv): 33696100 Blood-grouping reagents
Lot: LOT-0020
Title: REACTIVI IMUNOHEMATOLOGIE PENTRU UTS CU PUNEREA LA DISPOZITIE A UNEI LINII DE IMUNOHEMATOLOGIE (UTS CORP A + UTS CORP B+ UTS CORP D)
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 1.206.144,00 RON - val max ac 4.706.880,00 RON
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: REACTIVI IMUNOHEMATOLOGIE PENTRU UTS CCOMPATIBILI 100% CU LINIA DE IMUNOHEMATOLOGIE DIAMED ID MICROTYPING SISTEM
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 714.672,00RON - val max ac 2.560.320,00 RON
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: REACTIVI/CARTELE PENTRU UTS
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 432.000,00 RON - val max ac 1.080.000,00 RON
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: REACTIVI PENTRU PROCESATOR TESUTURI CU PUNERE LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR COMPLET DE CATRE FURNIZOR
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 634.800,00 RON - val max ac 1.269.600,00 RON
Internal identifier: 23
Additional classification (cpv): 24322320 Alcohol derivatives
Lot: LOT-0024
Title: REACTIVI PENTRU APARAT DE COLORARE AUTOMAT CU PUNERE LA DISPOZITIE A ECHIPAMENTULUI NECESAR COMPLET DE CATRE FURNIZORPENTRU LABORATORUL DE ANATOMIE PATOLOGICA IMPORTANT !!! APARATUL TREBUIE SA AIBA SISTEM DESCHIS ASTFEL INCAT SA SE POATA FOLOSI O GAMA MAI MARE DE REACTIVI
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 441.087,36RON - val max ac 1.103.233,92RON
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: PARAFINA + STATIE/TERMOSTAT INCLUDERE
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 142.080,00RON - val max ac 355.200,00RON
Internal identifier: 25
Additional classification (cpv): 09221200 Paraffin wax
Lot: LOT-0026
Title: REACTIVI PENTRU DESHIDRATARE MANUALA SI/SAU IMBALSAMARE
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 521.136,00 RON - val max ac 1.360.896,00RON
Internal identifier: 26
Additional classification (cpv): 24326100 Aldehyde function compounds
Lot: LOT-0027
Title: PACHET REACTIVI COMPATIBILI 100% CU ECHIPAMENTUL GAZCROMATOGRAF AFLAT IN DOTAREA SERVICIULUI JUDETEAN DE MEDICINA LEGALA
Description: CONF CAIET SARCINI - REACTIVI LABORATOR val min ac- 218.501,76 - val max ac 465.323,52RON
Internal identifier: 27