264185-2020 - ResultRomania-Brașov: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Achiziția a 20 autobuze electrice (10 autobuze de 8 m și 10 autobuze de 12 m) destinate transportului public local din municipiul Brașov”
Reference number: 4384206/2019/2A6
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Administrația Fondului de Mediu acordă municipiului Brașov o finanțare nerambursabilă în proporție de 80 % pentru achiziția a 20 autobuze electrice (10 autobuze de 8 m și 10 autobuze de 12 m) destinate transportului public local din municipiul Brașov.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
20 autobuze electrice (10 autobuze de 8 m și 10 autobuze de 12 m) destinate transportului public local din municipiul Brașov.