264220-2022 - ResultRomania-Voineşti: Sewer construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare si executie lucrari pentru investitia EXTINDERE SISTEM CENTRALIZAT DE ALIMENTARE CU APĂ POTABILĂ ÎN SATELE SCHITU STAVNIC, SLOBOZIA, VOCOTESTI Șl EXTINDERE SISTEM CENTRALIZAT DE CANALIZARE MENAJERĂ ÎN SATELE SCHITU STAVNIC, SLOBOZIA, VOCOTESTI Șl LUNGANI, COMUNA VOINEȘTI, JUDEȚUL IAȘI
Reference number: 4540208.22403.C1
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Serviciile ce fac obiectul contractului vizat sunt:
- Elaborarea DTAC
- Documentatii tehnice pentru avize/acorduri/autorizatii
- Elaborarea proiectului tehnic (PTh);
- Elaborarea proiectului de organizare a executiei (P.O.E.)
- Elaborarea detaliilor de executie (DDE);
- Verificarea tehnica a proiectarii prin verificatori autorizati
- Asistenta tehnica din partea proiectantului pe durata executiei lucrarilor
Lucrarile de executie -lucrarile constau in:
- Extindere rețea de distribuție cu apă potabilă cu o lungime de 22 144 metri dm Jeavâ tip PEHD Del 10/140 mm. PN10/16;
- înființarea unei gospodării de apă potabilă, in cadrul cărei se va amplasa un rezervor suprateran metalic prefabricat cu V= 600 mc;
- înființarea unei stătu de pompare apă brută, pentru asigurarea debitului de umplere a rezervorului de inmagazinare V= 600 mc;
- Rețea de aducțune pentru alimentarea cu apă a gospodăriei, cu o lungime de 2 4 74 metri, din țeavâ tip PEHD De 160 mm. PN20/25.
- înființarea unei stătu de pompare apă potaNă de tip hidrofor. pentru asigurarea presiunii de serviciu utilizatorilor amplasați in poziția cea mai dezavantajoasă
- Extindere rețea de canalizare menajeră cu o lungime de 19.744 metri din țeavâ tipPVC-KG De250mm. SN8
- Stații de pompare ape uzale menajere = 14 bucăți,
- Rețea de canalizare pompată (refulare), cu o lungime de 9.454 metn, din țeavâ bp PEHD Del 10/160/200 mm. PN10.
NOTA:
- Documentatiile solicitate in cadrul serviciilor de proiectare sunt prevazute ca fiind obligatorii atat in cadrul certificatului de urbanism cat si potrivit prevederilor HG907/2016, Legii nr. 50/1991 si a Legii nr. 10/1995.
- Obtinerea autorizatiei de construire nu intra in sarcina ofertantului.
- linia 4.5 – DOTARI - din devizul general nu face parte din obiectul prezentului caiet de sarcini, însă proiectantul are sarcina de a elabora fisele tehnice aferente dotarilor din cadrul proiectului.
Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare privind documentatia de atribuire pana la termenul de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor astfel incat raspunsul autoritatii contractante sa fie transmis cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement