265304-2023 - ResultRomania-Constanța: Hire of construction and civil engineering machinery and equipment with operator
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord - cadru 48 luni - Inchiriere utilaje si autovehicule necesare pentru realizare plan lucrari executie drumuri si exploatare piatra in cariere
Reference number: 2749993/ 2023/ 21
II.1.2.
Main CPV code
45500000 Hire of construction and civil engineering machinery and equipment with operator
II.1.4.
Short description
Inchiriere utilaje si autovehicule necesare pentru realizare plan lucrari executie drumuri si exploatare piatra in cariere - acord cadru cu maxim 3 operator economici, cu o durata de derulare de 48 luni (2023 - 2027), dupa cum urmeaza:
Lot 1 – Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa – valoare maxima acord-cadru: 41.600.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 10.400.000,00 lei fara TVA;
Lot 2 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri (Buldoexcavator) – valoare maxima acord-cadru: 2.512.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 314.000,00 lei fara TVA;
Lot 3 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla) – valoare maxima acord-cadru: 6.944.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 868.000,00 lei fara TVA;
Lot 4 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri (Buldozer cu scarificator) – valoare maxima acord-cadru: 1.526.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 190.750,00 lei fara TVA;
Lot 5 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni (Autobasculanta 16 to; Buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 3.944.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 493.000,00 lei fara TVA;
Lot 6 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote (Autobasculanta; excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 3.798.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 474.750,00 lei fara TVA;
Lot 7 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Garlita (Autobasculanta; Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc; Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; Buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 5,534,000.00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 691.750,00 lei fara TVA.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare la 11 zile fata de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla)
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla) - 4 bucati.
Cantitate contract subsecvent: minim 720 ore actionare/ 240 ore asteptare; maxim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare.
Cantiate acord - cadru: minim 12.000 ore actionare/ 4.000 ore asteptare; maxim 24.000 oree actionare/ 8.000 ore asteptare.
Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa
Lot No: 1
Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa. Cantitate minima/ maxima contract subsecvent: 20.000 tone x 80 km; 200.000 tone x 80 km. Cantitate minima/ maxima acord cadru: 80.000 tone x 80 km; 800.000 tone x 80 km.
Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri - Buldoexcavator
Lot No: 2
Inchriere Buldoexcavator - 2 bucati.
Cantitate contract subsecvent: minim 360 ore actionare/ 120 ore asteptare; maxim 1.500 actionare/ 500 asteptare. Cantitate acord-cadru: minim 1.440 ore actionare/ 480 ore asteptare; maxim 12.000 ore actionare/ 4.000 ore asteptare.
Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri – Buldozer cu scarificator
Lot No: 4
Inchiriere buldozer cu scarificator - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 de ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Garlita (Autobasculanta; Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc; Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; Buldoexcavator cu picon)
Lot No: 7
Autobasculanta 16 to - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare, maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare, maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare;
Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 aore actionare/ 60 ore asteptare, maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare, maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare;
Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare, maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare, maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare;
Buldoexcavator cu picon - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare, maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare, maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote (Autobasculanta; excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; buldoexcavator cu picon)
Lot No: 6
Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote, dupa cum urmeaza:
Autobasculanta - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 are actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Buldoexcavator cu picon - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni (Autobasculanta 16 to; Buldoexcavator cu picon)
Lot No: 5
Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni:
Autobasculanta 16 to - 3 bucati, cantitate contract subsecvent: minim 540 ore actionare/ 180 ore asteptare; maxim 2.250 ore actionare/ 750 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 6.750 ore actionare/ 2.250 ore asteptare; maxim 18.000 ore actionare/ 6.000 ore asteptare.