267327-2021 - ResultRomania-Bucharest: Road barriers
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția și transportul parapetelor deformabile (elemente metalice) și a atenuatorilor de impact necesare drumurilor naționale și autostrăzilor aflate în administrarea CNAIR S.A. lot: atenuatori de impact
II.1.2.
Main CPV code
34928110 Road barriers
II.1.4.
Short description
Achizitia si transportul parapetelor deformabile (elemente metalice) si a atenuatorilor de impact necesare drumurilor nationale si autostrazilor aflate în administrarea CNAIR S.A. lot: atenuatori de impact.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III, anul IV) sunt conform Anexei 1 la Caietul de sarcini.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
1. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
2. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 termenul-limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este de: 12 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia si transportul parapetelor deformabile (elemente metalice) si a atenuatorilor de impact necesare drumurilor nationale si autostrazilor aflate în administrarea C.N.A.I.R. — S.A. Lot: Atenuatori de impact.