269433-2023 - ResultRomania-Tulcea: Winter-maintenance vehicles
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CONTRACT FURNIZARE AUTOVEHICULE (MIJLOACE AEROPORTUARE) PENTRU SIGURANȚA ȘI CREȘTEREA SIGURANȚEI PASAGERILOR LOT 2: Echipament de deszapezire compact și degivror de pistă (RELUAT)
Reference number: 2647128_2022_PAAPD1378280
II.1.2.
Main CPV code
34143000 Winter-maintenance vehicles
II.1.4.
Short description
Furnizarea unui Echipament de deszăpezire compact și degivror de pista și executarea serviciilor accesorii, destinat utilizării în perimetrul R.A. Aeroportul “Delta Dunarii” Tulcea pe durata sezonului de iarnă, în vederea efectuării operațiunilor de deszăpezire și întreținere a suprafețelor de mișcare precum și pentru reducerea timpului necesar operațiunilor de degivrare specifice suprafețelor de mișcare, prin decontaminarea depozitelor de zăpadă și gheață de pe aceste suprafețe în vederea asigurării condițiilor de operare în siguranță a aeronavelor.
Termenul limita de primire al solicitarilor de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie sectorială are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari în a 11-a inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 79632000 Personnel-training services
II.2.4.
Description of the procurement
Contract de furnizare:
- Echipament de deszăpezire compact și degivror de pista – 1 bucată, în conformitate cu dispozițiile legale, aprobările și standardele tehnice, profesionale și de calitate în vigoare și conform cerințelor din Caietul de Sarcini precum și a celorlalte anexe ale Contractului.
- serviciile accesorii furnizării : instalarea - montarea, testarea, punerea în funcțiune, școlarizarea/instruirea pentru personalul utilizator al mijlocului aeroportuar la sediul ACHIZITORULUI, respectiv întreținere/mentenanță pe o perioada de 60 de luni, din care :
perioada de garantie completă de 24 luni
perioada de post-garanție a mijlocului aeroportuar – 36 luni,
în conformitate cu dispozițiile legale, aprobările și standardele tehnice, profesionale și de calitate în vigoare și conform cerințelor din Caietul de Sarcini precum și a celorlalte anexe ale Contractului.