270308-2025 - Result
Romania – Electricity – FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA PENTRU 12 LUNI
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFURNIZARE ENERGIE ELECTRICA PENTRU 12 LUNI
DescriptionAutoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia un acord-cadru pentru o perioada de 12 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul sistemul Administratiei Nationale a Penitenciarelor conform anexei atasate caietului de sarcini- Anexa C- Nota de calcul. Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorul economic semnatar al acordului- cadru , in funcție de necesități. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 20 zile.
Internal identifier2
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionSe va incheia un acord cadru de furnizare ENERGIE ELECTRICĂ pentru o perioadă de 12 luni. Cantitate Per Acord cadru: Achizitionarea minim 20286,79 MWh - maxim 40573,57 MWh Cantitate Per contract subsecvent: Achizitionarea minim 6,80 MWh - maxim 2684 MWh A se vedea - Anexa C- Nota de calcul.
Internal identifier1