272509-2022 - ResultRomania-București: Services related to the oil and gas industry
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de instalare, punere in functiune, monitorizare, reparatii si furnizare produse pentru sisteme Artificial Lift (ESP) pentru aplicatii la sonde pe uscat si pe mare cu coloane ≥ 5 ½ in
Reference number: WS578801224
II.1.2.
Main CPV code
76000000 Services related to the oil and gas industry
II.1.4.
Short description
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a Solicitarilor de Participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea Solicitarilor de Participare, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
La data initierii prezentei proceduri OMV Petrom estimeaza ca vor fi atribuite un numar de aproximativ 5 Contracte Subsecvente pe durata de derulare a Acordului Cadru, pentru durate de aproximativ 12 luni fiecare.
Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului Cadru: min. 15 / max. 100 sonde
Cantitatile estimate de servicii pentru un singur Contract subsecvent: min. 5 / max. 15 sonde
Valoarea estimata min/max pe Acord Cadru:VEmin= 3.523.208,60 EURO,VEmax= 19.930.314,25 EURO.
Valoarea estimata min/max pe Contract Subsecvent:VEmin= 775.374,77 EURO,VEmax= 3.523.208,60 EURO