See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CONTRACT DE FURNIZARE ECHIPAMENTE TEHNOLOGICE PENTRU AMENAJAREA UNUI CENTRU DE DATE CU SERVICII DE INSTALARE, CONFIGURARE, PUNERE ÎN FUNCȚIUNE ȘI OPERAȚIONALIZARE INCLUSE
Description: Obiectul achiziţiei: Echipamente tehnologice pentru amenajarea CENTRULUI DE DATE AL MINISTERULUI JUSTIȚIEI TIMIȘ cu servicii de instalare, configurare, punere în funcțiune, operaționalizare și acreditare incluse necesare pentru realizarea proiectului „Dezvoltarea și optimizarea infrastructurii de date pentru sectorul judiciar – Justice Data Centers (J-DCs)” finantat prin Investiția 4 „Digitalizarea sistemului judiciar” din cadrul Componentei 7 TRANSFORMARE DIGITALĂ aferentă Planului Național de Redresare şi Rezilienţă (PNRR). Detalierea echipamentelor este prezentata în Caietul de sarcini, iar specificațiile tehnice complete sunt detaliate în Capitolul 3.3. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4267230_2024_PAAPD1498468
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42500000 Cooling and ventilation equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Echipamente tehnologice pentru amenajarea Centrului de Date al Ministerului Justiției Timiș cu servicii de instalare, configurare, punere în funcțiune, operaționalizare si acreditare incluse
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31600000 Electrical equipment and apparatus, 32424000 Network infrastructure, 35111000 Firefighting equipment, 35121000 Security equipment, 51110000 Installation services of electrical equipment, 79132000 Certification services