272983-2019 - ResultRomania-Bistrița: Public road transport services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Delegarea gestiunii serviciului de transport public local de persoane prin curse regulate, cu autobuze, pe raza administrativ-teritorială a Municipiului Bistrița
Reference number: 4347569_2018_PAAPD1028137
II.1.2.
Main CPV code
60112000 Public road transport services
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului este delegarea gestiunii serviciului de transport public local de persoane prin curse regulate, cu autobuze, pe raza administrativ teritoriala a Municipilui Bistrita, inclusiv localitatíle componente, pe un numar de 21 de trasee. Prestarea serviciului se va face cu respectarea Regulamentului (CE) nr. 1370/2007, a Legii nr. 92/2007, a Legii nr. 51/2006 si in conditiile stabilite de Regulamentul de organizare si functionare a serviciului si Caietului de sarcini. Serviciul de transport public local de persoane prin curse regulate este parte componenta a serviciilor de transport public local, care la rândul lor fac parte din sfera serviciilor comunitare de utilitate publica. Acest serviciu cuprinde totalitatea actiunilor si activitatilor de utilitate publica si de interes economic si social general desfasurate la nivelul unitatii administrativ-teritoriale, sub controlul si coordonarea autoritatilor administratiei publice locale, în scopul [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Delegarea gestiunii serviciului de transport public local de persoane prin curse regulate, cu autobuze, pe raza administrativ-teritoriala a Municipiului Bistrita pentru o durata de 6 ani.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 25, iar termenul limita in care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.