273304-2026 - Competition
Poland – Engineering design services – Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obiektów małej retencji wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, pozwoleń, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obiektów małej retencji wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, pozwoleń, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego
Description1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. 2) Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I: • „Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo.” (Zadanie nr 08-07-01.1-01), • „Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch” (Zadanie nr 08-07-1.2-01), • „Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec” (Zadanie nr 08-07-1.2-02), Część II: • „Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej” (Zadanie nr 08-07-1.1-03), • „Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki.” (Zadanie nr 08-07-1.2-03), • „Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń.” (Zadanie nr 08-07-1.2-04). Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części
Internal identifierSA.270.2.4.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71330000 Miscellaneous engineering services, 71520000 Construction supervision services, 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
LotLOT-0001
TitleCzęść I: „Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo.” (Zadanie nr 08-07-01.1-01), „Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch” (Zadanie nr 08-07-1.2-01), „Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec” (Zadanie nr 08-07-1.2-02),
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania; „Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo.”; „Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch”; „Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec”. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia Przedmiotem zamówienia są następujące obiekty: 1) Odbudowa grobli wraz z pogłębieniem, formowaniem skarp istniejącego stawu retencyjnego oraz budowa mnicha spustowego ze zbiornika do rowu, (wariantowo odprowadzenie wód do rowu przelewem kamiennym z bystrzem), lub inne zaproponowane przez projektanta zadanie, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Wydzielenie 5k, Nr działki 8016, Obręb Nietuszkowo, Gmina Chodzież, Leśnictwo Oleśniczka. Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 1 500,00 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 1 500,00 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,15 ha Wysokość piętrzenia [m]:1,00 m Głębokość zbiornika max. [m]: 1,00 m, 2) Budowa trzech przepustów z piętrzeniem lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu Lokalizacja: Leśnictwo Strzelecki Gaj oddz. 203 b, dz. ew. 8227, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń oddz. 204 l, dz. ew. 8228, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń oddz. 213 a, dz. ew. 8213/1, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 2 400 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 2 400 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,24 ha Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m 3) Budowa systemu zastawek w wąwozach ze swobodnym spływem wód źródliskowych, w celu uwodnienia przesuszonego gruntu oraz ograniczenia erozji. Wstępnie przewidziano budowę 6 zastawek i grobli lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Lokalizacja: Leśnictwo Oleśniczka: oddz. 66 k, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież, oddz. 67 i, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież Leśnictwo Karczewnik: oddz. 80 a, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież, oddz. 80 b, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 4 000 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 2 500 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,80 ha Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m Głębokość max. [m]: 1,00 m
Internal identifierSA.270.2.4.2026-1
Options
Description of the optionsZamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 441 ustawy PZP.
LotLOT-0002
TitleCzęść II: „Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej” (Zadanie nr 08-07-1.1-03), „Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki.” (Zadanie nr 08-07-1.2-03), „Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń.” (Zadanie nr 08-07-1.2-04).
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania; „Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej”; „Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki.”; „Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń.”. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia Przedmiotem zamówienia są następujące obiekty: 1) Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej poprzez budowę/przebudowę 3 szt. zastawek, 3 szt. przepustów i zbiornika z uwzględnieniem dostosowania go do możliwości poboru wody dla celów ppoż.. Przywrócenie drożności rowu - odmulenie, odchwaszczenie, formowanie skarp cieku na długości ok. 400 m lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Lokalizacja: Leśnictwo Smogulec: oddz. 217 i, dz. ew. 9217/2/, obr. ew. Smogulec, gm. Gołańcz – przepust i konserwacja rowu, oddz. 260 k, dz. ew. 9260/2, obr. ew. Smogulec, gm. Gołańcz – konserwacja rowu; Leśnictwo Jaktorówko: oddz. 154 p, dz. ew. 8154/1, obr. ew. Jaktorowo, gm. Szamocin – zbiornik retencyjny z możliwością poboru wody do celów ppoż., przepust, zastawka, oddz. 156 i, dz. ew. 8156/4, obr. ew. Jaktorowo, gm. Szamocin – przepust, zastawka; Leśnictwo Lipiny: oddz. 112 k, dz. ew. 8112/1, obr. ew. Borowo, gm. Szamocin – zastawka, Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 7 700,00 m3, Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 6 000 m3, Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,43 ha, Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m, Głębokość max. [m]: 1,00 m 2) Budowa trzech przepustów z piętrzeniem lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu Lokalizacja: Leśnictwo Piłka, oddz. 73 a, dz. ew. 8208, obr. ew. Konstantynowo, gm, Chodzież, Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 5 900,00 m3, Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 5 900,00 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 5,90 ha, Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m 3)Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń poprzez budowę przepustu z piętrzeniem lub innego zaproponowanego przez projektanta rozwiązania, pozwalającego na zrealizowanie założonego efektu. Lokalizacja: Leśnictwo Jaktorówko oddz. 267 h, dz. ew. 9316, obr. ew. Jeleń, gm. Gołańcz, Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 8 000,00 m3, Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 8000,00 m3, Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 3,00 ha, Wysokość piętrzenia [m]: 0,4 m
Internal identifierSA.270.2.4.2026-2