See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Execuția lucrărilor de modernizare a drumurilor județene pentru obiectivul: ”Modernizarea și reabilitarea drumurilor județene identificate în Prioritatea 1 a Regiunii Sud Muntenia – traseul regional 2 – tronsonul Prahova – DJ 720 (km.15+500- km. 30+000)”
Description: Obiectivul general al contractului îl reprezintă creșterea capacității portante, a vitezei medii de deplasare a autovehiculelor și a siguranței rutiere pe drumul județean DJ 720, în vederea îmbunătățirii accesibilității județului Prahova la rețeaua de transport TEN - T si către Polul de Creștere Ploiești. Traseul drumului județean care face obiectul contractului, este situat în zona sud- vestică a județului Prahova și pornește de la limita județului Dâmbovița, străbate localitățile Ditești, Filipeștii de Pădure, Călinești, Florești și își are sfârșitul la intersecția cu DN1(E60). Drumul județean propus a se moderniza are o lungime totală de L=14.814,76 ml. Valoarea estimată totală a contractului de lucrări este de 61.572.336,29 lei fără TVA. Autoritatea contractantă va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile.
Internal identifier: 27506/2842889/2021
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul general al contractului este de execuție a lucrărilor de modernizare și reabilitare sector din drumul județean DJ 720, cuprins între limita județului Dâmbovița și drumul național DN1. Valoarea estimată totală a contractului de lucrări este de 61.572.336,29 lei fără TVA, conform Devizului General actualizat, (parte integrantă a Studiului de Fezabilitate) aprobat prin H.C.J. nr. 108/22.06.2021; nr. 264/16.11.2021.