2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. w istniejącym budynku Gminy Miasta Suwałki przy ul. Noniewicza 31 w Suwałkach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. zasilanej z węzła dwufunkcyjnego z wodomierzami c.w.u. i licznikami ciepła z funkcją zdalnego odczytu, adaptacją pomieszczeń w przestrzeni ganku wejściowego na węzeł cieplny, dostosowanie pomieszczeń mieszkalnych w celu wydzielenia dwóch lokali mieszkalnych, docieplenie stropu parteru oraz docieplenie ścian zewnętrznych ganku i dobudówki w istniejącym budynku Gminy Miasta Suwałki przy ul. Noniewicza 31 w Suwałkach na działce geodezyjnej o nr ewid. 11155/7 wpisanym do rejestru zabytków pod nr KL.WKZ 534/233/d/82 z dnia 08.02.1982r. 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia zawiera załącznik Nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia zwany dalej OPZ. 3. UWAGA: Zamawiający informuje, że wystąpił do Miejskiego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących prac opisanych w OPZ. Zamawiający niezwłocznie udostępni otrzymane zalecenia. Zgodnie z załączonym OPZ, opracowaną dokumentację projektową należy uzgodnić z Miejskim Konserwatorem Zabytków. 4. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z: 1) OPZ, 2) zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków, 3) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). 4) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458), 5) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 tj. z zm.), 6) obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego (Dz. U. z 2025 r., poz. 418, tj. ze zm.). - oraz innymi przepisami: przepisami szczegółowymi, obowiązującymi warunkami technicznymi, normami państwowymi i branżowymi, sztuką inżynierską, zasadami wiedzy technicznej, a także innymi aktami prawnymi dotyczącymi przedmiotu zamówienia. 5. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli Wykonawca dokumentacji nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 101 Ustawy Pzp. 6. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 Ustawy Pzp. tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”. 7. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia itp. intencją Zamawiającego było przedstawienie "typu" towaru spełniającego wymagania Zamawiającego. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim wskazaniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W związku z tym, dopuszczalne jest zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, które zagwarantuje nie gorsze parametry, standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne niż wskazane w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wskazać w złożonej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Previous notice: 130295-2026
Internal identifier: 03/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71220000 Architectural design services
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71321200 Heating-system design services, 71323100 Electrical power systems design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 04/2026