See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych maszyn, urządzeń i sprzętu IT w ramach 14 części zamówienia, wymienionych w ust. 8 III rozdziału, wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach z siedzibą w Bielice 1, 88-330 Gębice. Zakup nowych maszyn i urządzeń posłuży realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik. Sprzęt IT nie będzie służył do celów administracyjnych lecz do zajęć praktycznych i obsługi maszyn w terenie. Zamówienie zostało podzielone na części: 1) Część 1 – Zakup ciągnika rolniczego, 2) Część 2 – Zakup opryskiwacza polowego, 3) Część 3 – Zakup siewnika 8-rzędowego, 4) Część 4 – Zakup siewnika punktowego, 6-rzędowego, 5) Część 5 – Zakup rozrzutnika obornika, 6) Część 6 – Zakup rozsiewacza nawozów mineralnych, 7) Część 7 – Zakup pielnika mechanicznego optycznego, 8) Część 8 – Zakup prasy zwijającej, 9) Część 9 – Zakup drona z kamerami do monitorowania stanu upraw rolnych i tworzenia map zmiennego nawożenia, 10) Część 10 – Zakup licencji edukacyjnej wieczystej (25 stanowisk) oprogramowania do dwukierunkowej wymiany danych między dronem a innymi maszynami rolniczymi i tworzenia map zmiennego dawkowania, 11) Część 11 – Zakup access point/repeater (wzmacniacz sygnału), 12) Część 12 – Zakup zestawu komputerowego stacjonarnego, 13) Część 13 – Zakup tableta o wzmocnionej konstrukcji, 14) Część 14 – Zakup smartfona o wzmocnionej konstrukcji.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 16700000 Tractors
Additional classification (cpv): 16000000 Agricultural machinery, 34711200 Non-piloted aircraft, 48190000 Educational software package, 32260000 Data-transmission equipment, 30200000 Computer equipment and supplies, 30213200 Tablet computer, 32250000 Mobile telephones
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zakup ciągnika rolniczego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025 lub 2026), nie rejestrowanego ciągnika rolniczego o mocy minimalnej 130-150 KM z systemem autoprowadzenia, wyposażony w ISOBUS, GPS, RTK, system bezprzewodowej transmisji danych telematycznych, komputer z funkcjami zbierania danych oraz obsługi zmiennego dawkowania oraz aktywacja do kontroli sekcji i zmiennego dawkowania i dostęp do systemu zarządzania gospodarstwem, dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: Silnik ─ pojemność minimum 4,5 l, ─ minimum 4 cylindry, ─ moc znamionowa homologowana minimum 130 KM, ─ moc maksymalna homologowana minimum 150 KM, ─ układ oczyszczania spalin, ─ układ i sterowanie wtryskiem paliwa - wysokociśnieniowy układ common rail. Skrzynia przekładniowa: ─ przekładnia bezstopniowa, ─ rewers elektrohydrauliczny, ─ systemy dostosowujące zmianę przełożeń do obciążenia i prędkości, ─ funkcja umożliwiająca zatrzymanie ciągnika bez naciskania sprzęgła, ─ funkcja Eco 40 km/h, ─ WOM 540/540E/1000 obr/min. Przednia oś ─ napęd 4 WD, ─ elektrohydraulicznie załączany napęd przednich kół z sygnalizacją załączenia, ─ amortyzowana, ─ wyposażona w skrętne błotniki kół przednich, ─ samoblokujący mechanizm różnicowy. Kabina: ─ zapewnia dobrą widoczność na wszystkie strony, ─ wyposażona w układ klimatyzacji (wskazana automatyczna regulacja temperatury w kabinie. ─ kabina amortyzowana, ─ siedzenie operatora z pneumatycznym tłumieniem drgań, podłokietnikiem i regulacją wysokości i obciążenia, ─ teleskopowa i przechylana kolumna kierownicza/kierownica, ─ poziom hałasu na poziomie uszu operatora maksymalnie 70[dB(A)], ─ rolety przeciwsłoneczne, ─ radio z obsługą telefonu (zestaw głośnomówiący), ─ pakiet oświetlenia kabiny, ─ schowek podręczny w kabinie, chłodzenie schowka będzie dodatkowym atutem (punktowanym), ─ siedzenie pasażera, ─ oświetlenie 360° Led, ─ wyświetlacz z informacjami na temat pracy ciągnika, ─ szerokokątne lustra wsteczne. Przedni TUZ: ─ przedni podnośnik sterowany elektrohydraulicznie, ─ udźwig minimalny 3500 kg, ─ z przednim WOM, włączany elektrohydraulicznie, chłodzony olejem, konstrukcja wielotarczowa, ─ minimum 1 para hydrauliki, ─ gniazdo instalacji elektrycznej, Układ zawieszenia narzędzi i układ hydrauliki: ─ tylny podnośnik sterowany elektrohydraulicznie, ─ udźwig tylnego TUZ-a na końcówkach minimum 6000 kg, ─ ramiona tylnego TUZ-a wyposażone w szybkosprzęg (haki) kategorii 2/3N lub 3N/3, ─ możliwość sterowania podnośnikiem i WOM z poziomu gruntu, ─ elektroniczny pomiar na cięgłach dolnych; regulacja siłowa i pozycyjna, mieszana bezstopniowa, położenie pływające, ─ minimum 3 pary gniazd hydrauliki zewnętrznej, ─ pompa hydrauliczna wielotłoczkowa o wydajności minimum 100 l/min, ─ układ z kompensacją ciśnienia i przepływu, ─ regulacja wieszaka, lewego i prawego, ─ stabilizatory automatyczne. Układ zaczepowy: ─ automatyczny zaczep do przyczep ze sworzniem kulowym 38 mm, ─ zaczep kulowy, ─ instalacja pneumatyczna do hamulców przyczepy 2 obwodowa, Koła: ─ przystosowane do wykonywania prac polowych, ─ wymagany drugi komplet kół do wykonywania upraw międzyrzędowych, nawożenia i ochrony roślin (o szerokości 12,4 lub 13,6 „) Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0: ─ przygotowany do współpracy z ISOBUS, ─ złącze narzędzi ISOBUS, ─ Instalacja ISOBUS III klasy będzie dodatkowym atutem (punktowanym), ─ komputer, umożliwiający minimum zbieranie danych, ─ obsługa zmiennego dawkowania VRA, ─ odbiornik GPS ze stałym sygnałem RTK o dokładności +/-2,5cm, ─ aktywacja kontroli sekcji maszyn towarzyszących oraz aktywacja zmiennego dawkowania, ─ modem telematyczny, posiadający technologię dwukierunkowej wymiany danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, ─ dożywotnia aplikacja do zarządzania gospodarstwem z minimum 3 letnim wsparciem technicznym - platforma umożliwiająca dwukierunkową bezprzewodową wymianę danych pomiędzy ciągnikiem a maszynami współpracującymi na systemie ISOBUS, tworzenie pół, granic, zadań, linii prowadzenia, zapisywania historii pracy, generowania map dawkowania, analizowanie danych agronomicznych i tworzenie raportów agronomicznych. ─ instalacja do autoprowadzenia ciągnika – elementy fabryczne pozwalające na jazdę równoległą ciągnika wraz z okablowaniem ISOBUS oraz uchwytem do odbiornika GPS, Gwarancja: gwarancja minimum 24 miesiące, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Options:
Description of the options: Brak opcji i wznowień.
Lot: LOT-0002
Title: Zakup opryskiwacza polowego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025), polowego opryskiwacza rolniczego o pojemności 3200-3500l, szerokości roboczej 21m działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem poprzez magistralę ISOBUS umożliwiający obsługę zmiennego dawkowania VRA i kontrolę sekcji, instalacja okablowania ISOBUS, dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ─ pojemność zbiornika minimum 2000 l, ─ szerokość belki roboczej minimum 15 m (wielokrotność szerokości 3 m), ─ składanie belki elektrohydrauliczne, ─ pomocniczy strumień powietrzny (rękaw) będzie dodatkowym atutem (punktowanym), ─ joystick sterujący wielofunkcyjny, ─ oś amortyzowana, ─ oś stała 180 – 210 cm, ─ bezpieczny i łatwy transport z prędkością do 30 km/h ─ pompa hydrauliczna tłokowo-membranowa o wydajności minimum 200 l/min, ─ dyszel skrętny z dwoma siłownikami, ─ zbiornik czystej wody + zbiornik do mycia rąk, ─ górny układ zaczepowy, ─ ogumienie o szerokości od 300 do 450 mm, ─ automatyczne sterowanie dawką przy użyciu czujnika ciśnienia i przepływu, ─ głowice dysz wielopozycyjne z minimum jednym kompletem dysz 0,3, ─ indywidualne sterowanie dyszami, ─ płukanie belki opryskowej, ─ zautomatyzowane sterowanie wysokością i przechyłem belki ─ błotniki, ─ hamulce pneumatyczne 2 lub 1 obwodowe, ─ rozwadniacz boczny środków chemicznych z głowicą płuczącą, ─ układ opryskowy z napełnianiem belki na czas startu, ─ niezależne zawieszenie belki z układem tłumienia drgań, ─ eżektor środków ochrony roślin z głowicą płuczącą + pistolet do eżektora, ─ samoczyszczący filtr ciśnieniowy, ─ oświetlenie belki roboczej LED, ─ automatyczna regulacja zależnie od docelowej dawki oprysku, prędkości oprysku i użytych dysz; ─ utrzymywanie stabilnego ciśnienia przy różnej liczbie włączonych sekcji; ─ układ automatycznego mycia zbiornika cieczy roboczej. Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0 ─ komputer umożliwiający minimum zbieranie danych, obsługa zmiennego dawkowania VRA, ─ odbiornik GPS ze stałym sygnałem RTK o dokładności +/-2,5cm, ─ aktywacja z kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem, ─ system z technologia dwukierunkowej wymiany danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, ─ okablowanie ISOBUS oraz uchwyty montażowe, ─ aplikacja z 3 letnim wsparciem technicznym, umożliwiająca tworzenie dokumentacji oraz zadań dla operatora. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 16000000 Agricultural machinery
Lot: LOT-0003
Title: Zakup siewnika 8-rzędowego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025), siewnika 8-rzędowego do siewu roślin bobowatych, zbóż, ziół z anteną GPS, z niezależnym terminalem sterującym opartym na systemie operacyjnym android, działającym niezależnie od systemu umożliwiający kontrolę sekcji wysiewu, obsługę zmiennego dawkowania, dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ─ 6 lub 8 sekcji wysiewających, ─ możliwość zmiany rozstawy rzędów – w rozstawie od 25 cm, ─ systemem do automatycznego zarządzania dawką siewu na podstawie map glebowych, pobieranych z dowolnej platformy cyfrowej generującej mapy w standardzie (formacie) SHP, ─ system dwukierunkowej wymiany danych niezależny od systemu cyfrowego ciągnika, ─ system kontroli sekcji, ─ szerokość ramy roboczej minimum 300 cm, ─ redlice talerzowe z elementem dociskowym, ─ regulowane zgarniacze, ─ koła kopiująco-zagęszczające ułożone są w kształcie litery „V”, ─ system odpowietrzania zapobiegający uderzeniu nasion o ziemię, ─ regulacja sprężynowa nacisku redlic, ─ zbiornik nasion o pojemności minimum 250 l, ze schodami załadowczymi, ─ skrzynia dozująca wykonana jest ze stali nierdzewnej, ─ czujnik niskiego poziomu nasion, ─ wymienne wałki wysiewające, ─ dmuchawa z możliwością regulacji przepływu powietrza, ─ terminal operacyjny wraz z antena GPS oraz sterownikiem siewnika, Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0 ─ komputer umożliwiający minimum zbieranie danych, obsługa zmiennego dawkowania VRA, ─ odbiornik GPS ze stałym sygnałem RTK o dokładności +/-2,5cm, ─ aktywacja z kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem, ─ system z technologia dwukierunkowej wymiany danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 16130000 Seeders, planters or transplanters
Lot: LOT-0004
Title: Zakup siewnika punktowego, 6-rzędowego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025), siewnika punktowego 6-rzędowego do kukurydzy i buraka cukrowego, wyposażonego w zbiornik na nawóz o poj. 1000 l, działającego w oparciu o współpracę z ciągnikiem poprzez magistralę ISOBUS, umożliwiający kontrolę sekcji, gromadzący i przesyłający informację zwrotną do sporządzania map i rejestrów aplikacyjnych, dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ─ siew konwencjonalnym i w mulcz, ─ 6 rzędów, ─ rama teleskopowa o szerokości roboczej minimum 4,5 m, ─ znaczniki śladów składane hydraulicznie (opcja), ─ dmuchawa napędzana hydraulicznie, ─ napęd dmuchawy WOM 800-1000 obr/min., pożądana możliwość napędu hydraulicznego, ─ centralny system dystrybucji powietrza, ─ sekcje wysiewające talerzowe z napędem elektrycznym, ─ kontrola optyczna sekcji wysiewających, ─ w zestawie minimum tarcze wysiewające do kukurydzy i buraka cukrowego, ─ rozstaw rzędów 45-80 cm regulowany hydraulicznie co 5 cm, ─ możliwość równoczesnego nawożenia z siewem, zbiornik na nawóz o pojemności minimum 1000 l, zamontowany na ramie siewnika lub opcjonalnie na przednim TUZ, ─ mechaniczny lub elektrohydrauliczny napęd dla nawożenia, ─ pożądany aplikator mikrogranulatu z napędem elektrycznym, ─ redlica nawozowa talerzowa, ─ redlica do buraka na każdy rząd, ─ pneumatyczne wspomaganie wysiewu nawozu dla wszystkich rzędów, ─ oświetlenie drogowe, Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0: ─ komputer umożliwiający minimum zbieranie danych, obsługa zmiennego dawkowania VRA, ─ odbiornik GPS ze stałym sygnałem RTK o dokładności +/-2,5cm, ─ aktywacja z kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem, ─ współpraca maszyny w oparciu o system ISOBUS, ─ system z technologia dwukierunkowej wymiany danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Lot: LOT-0005
Title: Zakup rozrzutnika obornika
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025), rozrzutnika obornika o ładowności 12000 – 13000 kg ze zmiennym dawkowaniem nawozów organicznych i wapna działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem poprzez magistralę ISOBUS umożliwiający zdalną kontrolę i wysiew w oparciu o przesyłane zdalnie mapy, gromadzący i przesyłający informację zwrotną do sporządzania map i rejestrów aplikacyjnych, dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ładowność 10 000 - 12 000 kg, system wagowy, zawieszenie na pojedynczym kole lub w układzie tandem, błotniki i osłony podwozia, dyszel z zaczepem dolnym, pneumatyczny układ hamulcowy, gródź skrzyni ładunkowej, adapter rozdrabniający poziomy z tarczami rozrzucającymi, hydrauliczny napęd podłogi transportowej, deflektor boczny/ogranicznik rozrzutu + deflektor tylny, okablowanie ISOBUS, nadstawki 300 mm przyłącza hydrauliczne LoadSensing wałek przegubowy szerokokątny oświetlenie zgodne z przepisami ruchu drogowego, centralna listwa smarująca dla wału napędowego Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0: rozrzutnik kompatybilny rozwiązaniami rolnictwa 4.0, komputer umożliwiający sterowanie dawką rozrzutu niezależnie od prędkości jazdy, system z technologia dwukierunkowa wymiana danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, aktywne zmienne dawkowanie nawozu, okablowanie ISOBUS oraz uchwyty montażowe, aplikacja z 3 letnim wsparciem technicznym umożliwiająca tworzenie dokumentacji oraz zadań dla operatora. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 16140000 Manure spreaders
Lot: LOT-0006
Title: Zakup rozsiewacza nawozów mineralnych
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025) rozsiewacza nawozów mineralnych _o pojemności 1550 – 1700 l, działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem poprzez magistralę ISOBUS umożliwiający obsługę zmiennego dawkowania nawozu oraz kontrolę sekcj), dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ─ zbiornik nawozu o pojemności w przedziale 1550-1700 l (zbiornik podstawowy lub zbiornik podstawowy + nadstawka, ─ rozsiewacz 2- tarczowy, liczba łopatek na dysku minimum 4, ─ system zapobiega uszkodzeniu granulatu w czasie wysiewu, ─ szerokość robocza 10-24 m, ─ automatyczna regulacja szerokości pracy przy użyciu sygnału GPS, ─ sterowanie dawką nawozów mineralnych proporcjonalnie do prędkości jazdy, ─ system wagowy, minimalna liczba czujników wagowych 4 plus 1 czujnik referencyjny, ─ elektroniczne rozłączanie połowy rozsiewacza, ─ wysiew graniczny, ─ zmienne dawkowanie nawozu, ─ pokrywa zbiornika, ─ oświetlenie drogowe, Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0: ─ komputer umożliwiający minimum zbieranie danych, obsługa zmiennego dawkowania VRA, ─ odbiornik GPS ze stałym sygnałem RTK o dokładności +/-2,5cm, ─ aktywacja z kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem, ─ współpraca maszyny w oparciu o system ISOBUS, ─ system z technologia dwukierunkowej wymiany danych, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 16141000 Fertiliser distributors
Lot: LOT-0007
Title: Zakup pielnika mechanicznego optycznego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowej (rok produkcji 2025) Pielnik mechaniczny optyczny (z systemem indywidualnego unoszenia sekcji z systemem automatycznego pomiaru geometrii kamer, zmiennymi ustawieniami kolorów, tryb 3D, działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem poprzez magistralę ISOBUS), dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: ─ szerokość robocza minimum 450 cm ─ rama składana hydraulicznie ─ 5+2 sekcji roboczych wyposażone równoległobok unoszony hydraulicznie (SECTION-CONTROL), ─ wysokość unoszenia równoległoboku minimum 40 cm ─ system szybkiego zmieniania głębokości pracy oraz szerokości narzędzi roboczych (bez konieczności odkręcania śrub) ─ talerze osłonowe dla 6 rzędów ─ 12 elementów obsypujących roślinę, ─ System sterowania kamerą (ościeżnica offsetowa z maksymalnym offsetem łącznie 500 mm, automatyczny pomiar geometrii kamer, opcje ustawień kolorów, tryb 3D), ─ System indywidualnego unoszenia sekcji SECTION-CONTROL Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0 prasa kompatybilna rozwiązaniami rolnictwa 4.0, sterowanie za pomocą terminala IsoBus, wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, okablowanie ISOBUS oraz uchwyty montażowe, aplikacja z 3 letnim wsparciem technicznym umożliwiająca tworzenie dokumentacji oraz zadań dla operatora. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Lot: LOT-0008
Title: Zakup prasy zwijającej
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowej (rok produkcji 2025) prasy rolującej zmiennokomorowej (o szerokości podbieracza 2,3 m, współpracująca z ciągnikiem za pomocą ISOBUS, z dwukierunkową wymiana danych - gęstość bel, parametry owijania, ilości wykonanych bel, gotowość do wyrzucenia beli) dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: rolka dogniatającą podbieracza, wahliwe kółka podbieracza, zaczep górny 40 mm, system tnący wyposażony w rotor z nożami tnącymi, średnica komory 0,70-1,60 m, szerokość komory 1,23 m, hydraulicznie opuszczana i amortyzowana podłoga, wałek WOM z sprzęgłem przeciążeniowym, hydrauliczne/pneumatyczne podnoszenie podbieracza. podbieracz o szerokości minimum 2,0 m, teleskopowa rampa wyładunku balota, owijanie siatką. dodatkowy uchwyt na siatkę, licznik bel elektroniczny. automatyczne smarowanie łańcuchów, scentralizowane porty smarowania łożysk walców, Elementy maszyny kompatybilne z rozwiązaniami rolnictwa 4.0 prasa kompatybilna rozwiązaniami rolnictwa 4.0, sterowanie za pomocą terminala ISOBUS (ISOBUS III klasy będzie dodatkowym atutem), system z technologia dwukierunkowa wymiana danych: (gęstość bel, parametry owijania, ilości wykonanych bel, sygnalizacja gotowości do wyrzucenia beli) wysyłanie danych do zintegrowanych systemów zarządzania gospodarstwem, okablowanie ISOBUS oraz uchwyty montażowe, aplikacja z 3 letnim wsparciem technicznym umożliwiająca tworzenie dokumentacji oraz zadań dla operatora. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 16340000 Harvesting and threshing machinery
Lot: LOT-0009
Title: Zakup drona z kamerami do monitorowania stanu upraw rolnych i tworzenia map zmiennego nawożenia
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowej (rok produkcji 2025), Bezzałogowy statek latający - dron (z kamerą RGB i kamerami multispektralnymi służący do monitorowania stanu upraw rolnych i tworzenia map zmiennego nawożenia wraz z zestawem 3 akumulatorów wymiennych oraz ładowarką oraz oprogramowaniem do dwukierunkowej wymiany danych i tworzenia map zmiennego dawkowania między dronem a innymi maszynami rolniczymi), dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: Typ konstrukcji wielowirnikowa, start i lądowanie pionowe (VTOL) Zastosowanie monitoring upraw, analiza wegetacji, rolnictwo precyzyjne Kamera RGB minimum 20 MP Kamery multispektralne minimum 4 pasma: Green, Red, Red Edge, NIR Sensory multispektralne oddzielny sensor dla każdego pasma Stabilizacja obrazu gimbal 3-osiowy Maksymalny czas lotu minimum 35 minut Odporność na wiatr minimum 10 m/s System pozycjonowania GNSS (GPS + Galileo lub równoważne) Obsługa RTK możliwość pracy z korektami RTK lub równoważnymi Geotagowanie zdjęć tak Planowanie lotów automatyczne loty po zaplanowanych trasach Format zapisu danych kompatybilny z oprogramowaniem analizy rolniczej Aparatura sterująca kontroler z ekranem Temperatura pracy -10°C do +40°C Zasilanie wymienny akumulator inteligentny Oprogramowanie umożliwiające dwukierunkową wymiany danych i tworzenia map zmiennego dawkowania między dronem a innymi maszynami rolniczymi (Licencja edukacyjna wieczysta (25 stanowisk) oprogramowania do dwukierunkowej wymiany danych między dronem a innymi maszynami rolniczymi i tworzenia map zmiennego dawkowania, zawierającego 9 gotowych algorytmów do generowania indeksów wegetacyjnych. Dostępne są między innymi: NDVI, GNDVI, LCI czy NDRE. Ponadto, wbudowany kalkulator umożliwia użytkownikowi obliczanie wskaźników w oparciu o własne oryginalne formuły). Zakup Licencji edukacyjnej wieczystej (25 stanowisk) stanowi część 10 niniejszego postepowania przetargowego. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 34711200 Non-piloted aircraft
Lot: LOT-0010
Title: Zakup licencji edukacyjnej wieczystej (25 stanowisk) oprogramowania do dwukierunkowej wymiany danych między dronem a innymi maszynami rolniczymi i tworzenia map zmiennego dawkowania
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę licencji edukacyjnej wieczystej (25 stanowisk) oprogramowania do dwukierunkowej wymiany danych między dronem a innymi maszynami rolniczymi i tworzenia map zmiennego dawkowania: Rodzaj oprogramowania oprogramowanie do analizy danych multispektralnych Zastosowanie analiza upraw, rolnictwo precyzyjne, mapy aplikacyjne Import danych obrazy RGB i multispektralne z BSP Ortofotomapy generowanie ortofotomap Indeksy wegetacyjne NDVI, NDRE, GNDVI, VARI lub równoważne Mapy stref zarządzania tak Mapy zmiennego dawkowania tak Eksport danych GeoTIFF, SHP, ISOXML lub równoważne Kompatybilność systemy i maszyny rolnictwa precyzyjnego Tryb pracy lokalny (offline) Licencja bezterminowa (dożywotnia) Limit przetwarzanej powierzchni brak limitu Stanowiska robocze minimum 1 stanowisko Aktualizacje zgodnie z polityką producenta System operacyjny Windows 10/11 64-bit lub równoważny Język interfejsu polski lub angielski Zakres wsparcia technicznego Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia Zamawiającemu wsparcia technicznego obejmującego: 1. Instalację i konfigurację oprogramowania - Instalacja na 25 stanowiskach wskazanych przez Zamawiającego. - Konfiguracja integracji z dronami i maszynami rolniczymi. - Ustawienia parametrów geolokalizacji i mapowania pola. - Testy poprawnego działania systemu po instalacji. - Dostarczenie dokumentacji technicznej niezbędnej do instalacji i konfiguracji. 2. Helpdesk – rozwiązywanie problemów - Usuwanie błędów krytycznych uniemożliwiających korzystanie z oprogramowania. - Rozwiązywanie problemów integracyjnych z dronami i maszynami rolniczymi. - Odpowiedzi na pytania użytkowników dotyczące funkcji oprogramowania, importu/eksportu danych oraz tworzenia map zmiennego dawkowania. - Dostępność wsparcia: telefon, e-mail, system zgłoszeń online, zdalny pulpit (remote desktop). - SLA – poziomy zgłoszeń i czas reakcji: Poziom problemu Czas reakcji Czas rozwiązania Krytyczny (program nie działa) 4 godziny 48 godzin Wysoki (częściowe ograniczenia działania) 8 godzin 5 dni roboczych Normalny (pytania, drobne błędy) 24 godziny 10 dni roboczych 3. Aktualizacje i poprawki - Dostęp do aktualizacji i poprawek oprogramowania przez co najmniej 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy. - Aktualizacje obejmują poprawki bezpieczeństwa, stabilności oraz nowe funkcjonalności. - Wykonawca wspiera Zamawiającego w procesie instalacji aktualizacji. 4. Szkolenia i dokumentacja użytkownika - Szkolenia dla użytkowników dotyczące obsługi oprogramowania, tworzenia map zmiennego dawkowania oraz integracji z dronami i maszynami rolniczymi. - Dostarczenie: podręczników użytkownika, instrukcji instalacji i konfiguracji, poradników do rozwiązywania najczęstszych problemów. 5. Forma i czas wsparcia - Wsparcie dostępne w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00. - Wsparcie świadczone w języku polskim.
Main classification (cpv): 48190000 Educational software package
Lot: LOT-0011
Title: Zakup access point/repeater (wzmacniacz sygnału)
Description: Typ urządzenia Uniwersalny wzmacniacz sieci (Range Extender) / Access Point. Montaż Bezpośrednio w gniazdku elektrycznym (konstrukcja typu Wall-Plug). Standard Wi-Fi Praca w dwóch pasmach (Dual Band). Zgodność ze standardem IEEE 802.11ac (Wi-Fi 5) oraz starszymi (b/g/n). Prędkość transmisji Sumaryczna prędkość przesyłu danych min. 1900 Mb/s (w tym min. 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz). Interfejsy Min. 1x port Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbps). Anteny Anteny zewnętrzne regulowane (min. 2 sztuki) zapewniające stabilne pokrycie sygnałem. Funkcje dodatkowe Technologia MU-MIMO, automatyczny wybór trasy (Adaptive Path Selection). Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – system Door-to-Door (kurier odbiera uszkodzony sprzęt i dostarcza naprawiony na koszt serwisu).
Main classification (cpv): 32260000 Data-transmission equipment
Lot: LOT-0012
Title: Zakup zestawu komputerowego stacjonarnego
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowej (rok produkcji 2025) zestaw komputerowy stacjonarny (o wysokiej wydajności przetwarzania danych graficznych i mapowych wraz z systemem operacyjnym, na którym zainstalowane zostanie oprogramowanie do obróbki zdjęć z drona, wyposażony w profesjonalny 31,5 calowy ekran), dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: Wersja optimum: Procesor Min. 16-rdzeniowy (np. AMD Ryzen 9 9950X lub odpowiednik). Pamięć RAM Min. 64 GB (w konfiguracji 2x32 GB Dual Channel). Typ DDR5, taktowanie min. 6000 MHz, opóźnienia nie wyższe niż CL30. Możliwość rozbudowy. Karta graficzna Dedykowana, min. 16 GB pamięci VRAM w technologii min. GDDR7. Szyna pamięci min. 256-bit. Dysk twardy Min. 4 TB SSD M.2, interfejs PCIe 4.0 (Gen4) NVMe. Prędkość odczytu sekwencyjnego min. 7000 MB/s. Płyta główna Chipset dedykowany do obsługi oferowanego procesora (np. X870). Obsługa standardu Wi-Fi 7 oraz Bluetooth 5.4. Rozbudowana sekcja zasilania. Monitor Przekątna min. 31,5 cala. Technologia matrycy: QD-OLED (lub równoważna OLED o wysokiej jasności). Rozdzielczość natywna: min. 3840 x 2160 (4K UHD). Zasilanie Zasilacz o mocy min. 850W. Certyfikat sprawności min. 80 Plus Gold. Zgodność ze standardem ATX 3.0 (złącze PCIe 5.0). Chłodzenie i obudowa Chłodzenie procesora cieczą typu AIO z chłodnicą 360mm (3x120mm). Obudowa typu Midi Tower z panelem bocznym ze szkła hartowanego, zapewniająca przewiew (front typu Mesh). System operacyjny Microsoft Windows 11 Pro PL 64-bit (lub równoważny system operacyjny zapewniający kompatybilność z oprogramowaniem fotogrametrycznym). Stan sprzętu Sprzęt fabrycznie nowy Wersja budget: Procesor Min. 16-rdzeniowy (np. AMD Ryzen 9 9950X lub odpowiednik). Pamięć RAM Min. 32 GB DDR5, taktowanie min. 6000 MHz. (Dopuszczalne opóźnienia standardowe dla tej częstotliwości). Karta graficzna Dedykowana, min. 12 GB pamięci VRAM GDDR7. Dysk twardy Min. 2 TB SSD M.2 PCIe NVMe. Płyta główna Chipset dedykowany do obsługi procesora, zintegrowana karta sieciowa bezprzewodowa (Wi-Fi). Monitor Przekątna min. 27 cali. Technologia matrycy: IPS (zapewniająca szerokie kąty widzenia). Rozdzielczość min. 2560 x 1440 (WQHD). Odwzorowanie barw sRGB min. 99%. Zasilanie Zasilacz o mocy min. 850W, certyfikat min. 80 Plus Gold. Chłodzenie i obudowa Chłodzenie procesora cieczą (AIO min. 240mm) lub powietrzne klasy high-end (dwuwieżowe), gwarantujące brak dławienia termicznego (throttling) przy pełnym obciążeniu. Obudowa zapewniająca właściwą cyrkulację powietrza. System operacyjny Microsoft Windows 11 Pro PL 64-bit (lub równoważny). Stan sprzętu Sprzęt fabrycznie nowy Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny - serwis On-Site (naprawa w miejscu instalacji sprzętu). W przypadku braku możliwości naprawy na miejscu, Wykonawca odbiera wadliwy sprzęt i dostarcza naprawiony sprzęt na własny koszt. Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies
Lot: LOT-0013
Title: Zakup tableta o wzmocnionej konstrukcji
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025 lub 2026) tableta o wzmocnionej konstrukcji wyposażonego w moduł komunikacji bezprzewodowej 5G odpornego na zabrudzenia, przystosowanego do pracy w trudnych terenowych warunkach, z pojemną baterią służącego do zdalnej obsługi systemu zarządzania gospodarstwem oraz aplikacji powiązanych z maszynami. Typ obudowy Wzmocniona (Rugged), odporna na trudne warunki atmosferyczne. Certyfikat szczelności min. IP68/IP69K (odporność na wodę i pył). Ekran Przekątna min. 10,3 cala. Technologia IPS. Rozdzielczość min. 2000 x 1200 pikseli (2K). Jasność min. 500 nitów (czytelność w słońcu). Łączność Obsługa sieci 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2. Obsługa systemów nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS, Galileo) – wymagane do mapowania terenu. Wydajność Pamięć RAM: min. 8 GB. Pamięć wbudowana: min. 256 GB (z możliwością rozszerzenia kartą pamięci). Bateria Pojemność min. 10 000 mAh (zapewniająca cały dzień pracy w terenie). Szybkie ładowanie. System Android 14 (lub nowszy/równoważny). Dodatki Wbudowane oświetlenie kempingowe/robocze (LED). Złącze rozszerzeń (uSmart lub równoważne) do podłączenia np. endoskopu. Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny System Door-to-Door (kurier odbiera uszkodzony sprzęt i dostarcza naprawiony na koszt serwisu). Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 30213200 Tablet computer
Lot: LOT-0014
Title: Zakup smartfona o wzmocnionej konstrukcji
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego (rok produkcji 2025 lub 2026 smartfona o wzmocnionej konstrukcji odpornego na zabrudzenia, przystosowanego do pracy w trudnych terenowych warunkach, z pojemną baterią służącego do zdalnej obsługi systemu zarządzania gospodarstwem oraz aplikacji powiązanych z maszynami. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: Typ obudowy Wzmocniona (Rugged). Certyfikat szczelności min. IP68/IP69K. Ekran Przekątna min. 6,7 cala. Szkło ochronne typu Gorilla Glass Victus (lub równoważne o podwyższonej odporności na pęknięcia). Wydajność Pamięć RAM: min. 12 GB. Pamięć wbudowana: min. 256 GB (UFS). Procesor 8-rdzeniowy. Aparat Matryca główna min. 50 MP. Bateria Pojemność min. 6 000 mAh (praca wielozmianowa bez ładowania). Łączność 5G, NFC, Wi-Fi, Bluetooth. System Android 14 (lub nowszy/równoważny). Gwarancja: gwarancja minimum 12 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu umowy przez Zamawiającego. Wymagania serwisowe: czas reakcji serwisu 1 dzień roboczy, czas na usunięcie niesprawności, w tym wad i usterek 3 dni robocze, mobilny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – system Door-to-Door (kurier odbiera uszkodzony sprzęt i dostarcza naprawiony na koszt serwisu). Szkolenie z zakresu prawidłowej eksploatacji: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu prawidłowej eksploatacji, obsługi oraz konserwacji przedmiotu zamówienia. Szkolenie nastąpi podczas pierwszego uruchomienia przedmiotu Zamówienia. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym, nie później niż w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Szkolenie obejmować będzie w szczególności: - zasady bezpiecznego użytkowania przedmiotu zamówienia, - bieżącą obsługę i eksploatację, - czynności konserwacyjne i przeglądowe, - postępowanie w sytuacjach awaryjnych, - omówienie dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w miejscu wskazanym przez Zamawiającego i będzie miało charakter praktyczny oraz instruktażowy. Koszty szkolenia, w tym koszty dojazdu, materiałów szkoleniowych oraz ewentualnych instrukcji, ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.
Main classification (cpv): 32250000 Mobile telephones