See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: INTRETINERE PERIODICĂ MULTIANUALĂ – COVOARE ASFALTICE EXECUTATE LA CALD PENTRU REȚEAUA DE DRUMURI NAȚIONALE DIN CADRUL DRDP IASI , ANUL I-III, pentru: Lot 1 – S.D.N Bârlad , Lot 2 – S.D.N Botoșani , Lot 3 – S.D.N Iași, Lot 4 – S.D.N Piatra Neamț
Description: INTRETINERE PERIODICĂ MULTIANUALĂ – COVOARE ASFALTICE EXECUTATE LA CALD PENTRU REȚEAUA DE DRUMURI NAȚIONALE DIN CADRUL DRDP IASI , ANUL I-III, pentru: Lot 1 – S.D.N Bârlad , Lot 2 – S.D.N Botoșani , Lot 3 – S.D.N Iași, Lot 4 – S.D.N Piatra Neamț, in conformitate cu cerintele din documentatia de atribuire. Termenul limita pana la care operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: minim 1 contract subsecvent pentru fiecare lot in parte/an. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordurilor cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt inscrise in Anexele la Documentatia tehnica pentru fiecare Lot în parte. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: Lot 1 - S.D.N..Bârlad – 18.822.430,87 lei fara TVA; Lot 2 - S.D.N..Botoșani – 17.427.214,34 lei fara T.V.A.; Lot 3 - S.D.N. Iași – 18.150.336,64 lei fara T.V.A.; Lot 4 – S.D.N. Piatra Neamț – 19.951.869,33 lei fara T.V.A..
Internal identifier: 16054368/2024/1551/S/1+2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233139 Highway maintenance work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - S.D.N.Bârlad
Description: Intreţinere periodică multianuală – covoare asfaltice executate la cald pentru reteaua de drumuri naţionale din cadrul D.R.D.P. Iasi, Anul I – Anul III - SDN Bârlad, in conformitate cu cerintele din documentatia tehnica.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - S.D.N. Botoșani
Description: Intreţinere periodică multianuală – covoare asfaltice executate la cald pentru reteaua de drumuri naţionale din cadrul D.R.D.P. Iasi, Anul I – Anul III - SDN Botoșani, in conformitate cu cerintele din documentatia tehnica.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - S.D.N. Iași
Description: Intreţinere periodică multianuală – covoare asfaltice executate la cald pentru reteaua de drumuri naţionale din cadrul D.R.D.P. Iasi, Anul I – Anul III - SDN Iași, in conformitate cu cerintele din documentatia tehnica.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - S.D.N. Piatra Neamț
Description: Intreţinere periodică multianuală – covoare asfaltice executate la cald pentru reteaua de drumuri naţionale din cadrul D.R.D.P. Iasi, Anul I – Anul III - SDN Piatra Neamț , in conformitate cu cerintele din documentatia tehnica.
Internal identifier: 4