275833-2022 - ResultRomania-Timișoara: Level crossing construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Pasaj denivelat pe centura de ocolire Arad (DN7 km 540+248) peste CF Arad-Bucureşti” - Execuţie lucrări
Reference number: Cod unic de identificare: 16054368/2021/S7/12
II.1.2.
Main CPV code
45234140 Level crossing construction works
II.1.4.
Short description
Execuție de lucrări de „Pasaj denivelat pe centura de ocolire Arad (DN7 km 540+248) peste CF Arad-Bucureşti” - Execuţie lucrări.
Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare:
A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este în a 20-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
În conformitate cu prevederile art. 104 alin. (8) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă optează pentru achiziția ulterioară de noi lucrări similare de la ofertantul a cărei ofertă va fi declarată câștigătoare în cadrul procedurii de atribuire a contractului, în cuantum de 5.525.088,91 lei fără T.V.A., reprezentând 20% din cap. 4.1 Construcții și Instalații din Devizul General, respectiv 16,49% din valoarea estimată a contractului (fără diverse și neprevăzute).
Valoarea estimată totală (incluzând și lucrările similare) va fi 39.027.615,80 lei fără T.V.A.
Valoarea minimă a intervalului de la Secțiunea II.1.5 reprezintă valoarea estimată a prezentei proceduri, în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, iar valoarea maximă a intervalului de la Secțiunea II.1.5 reprezintă valoarea estimata ce conține atât valoarea estimată a prezentei proceduri cât și valoarea posibilelor lucrări noi similare conform art. 104 alin. (8) din Legea nr. 98/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Execuție de lucrări de „Pasaj denivelat pe centura de ocolire Arad (DN7 km 540+248) peste CF Arad-Bucureşti” - Execuţie lucrări, în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini - Cerințele Beneficiarului.