See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załącznikach nr 2.1-2.6 Formularz asortymentowo-cenowy do SWZ dla poszczególnych części (pakietów).
Internal identifier: DA.ZP.242.20.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Przepis art. 138 ust. 1 PZP określa minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Termin ten nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji UE. Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 131 ust. 2 PZP zamawiający zobowiązany jest do wydłużenia tego terminu, jeżeli w SWZ przewiduje możliwość albo wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. Natomiast zgodnie z art. 138 ust. 2 PZP, Zamawiający może skrócić termin składania ofert w stosunku do terminu ustalonego zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP. Termin ten nie może być jednak krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Możliwość taka występuje w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Ponieważ w przedmiotowym postępowaniu zachodzą okoliczności, o których mowa w przepisie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający skrócił termin składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z następujących, niezależnych od Zamawiającego przesłanek zadanie jest dofinansowane z umowy, która wymaga zrealizowania i rozliczenia przedsięwzięcia do 30 czerwca 2026 roku. Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem został unieważniony w uprzednio prowadzonym postępowaniu nr: DA.ZP.242.13.2026 z powodu braku ofert. Przy zastosowaniu procedury standardowej i zachowaniu wszystkich ustawowych terminów (składania ofert, składania podmiotowych środków dowodowych i terminu zawarcia umowy) zachodzą obawy, że zamówienie nie zostanie zrealizowane w wyznaczonym przez instytucję finansującą terminie i Zamawiający pozostanie bez środków na realizację zamówienia. Pomimo tej szczególnej sytuacji, Zamawiający chce przeprowadzić postępowanie z zachowaniem zasady konkurencyjności. Ponadto, ustalając skrócony termin na składanie ofert, Zamawiający miał na względzie zapewnienie wszystkim potencjalnym wykonawcom możliwość ubiegania się o zamówienie i w jego opinii, skrócony czas na złożenie ofert, daje możliwość zapoznania się z treścią dokumentów postępowania oraz przygotowanie oferty i złożenie jej w terminie. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 1)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.1 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 1.
Internal identifier: Pakiet nr 1
Additional classification (cpv): 33182200 Cardiac stimulation devices
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 2)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.2 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 2.
Internal identifier: Pakiet nr 2
Additional classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 3)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.3 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 3.
Internal identifier: Pakiet nr 3
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers, 33182200 Cardiac stimulation devices
Lot: LOT-0004
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 4)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.4 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 4.
Internal identifier: Pakiet nr 4
Additional classification (cpv): 33121000 Long term ambulatory recording system, 33123210 Cardiac-monitoring devices
Lot: LOT-0005
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 5)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.5 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 5.
Internal identifier: Pakiet nr 5
Additional classification (cpv): 33186200 Blood and fluid warming, 42513200 Refrigerating equipment
Lot: LOT-0006
Title: Dostawa sprzętu i urządzeń medycznych (Pakiet nr 6)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i urządzeń medycznych na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.6 Formularz asortymentowo-cenowy - Pakiet nr 6.
Internal identifier: Pakiet nr 6
Additional classification (cpv): 33150000 Radiotherapy, mechanotherapy, electrotherapy and physical therapy devices