See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare materiale de constructii necesare intretinerii si reparatiei drumurilor
Description: Furnizare materiale de constructii necesare intretinerii si reparatiei drumurilor ce are ca scop achizitionarea de materiale de constructii necesare efectuarii de catre autoritatea contractanta in regie proprie a constructiei/modernizarii/reabilitarii/repararii/intretinerii drumurilor aflate in administrarea Primariei Sector 3. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4420465_2024_PAAPD1484501
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44190000 Miscellaneous construction materials
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul desfășurării prezentei proceduri de atribuire îl reprezintă atribuirea unui acord cadru având ca obiect Furnizare materiale de constructii necesare intretinerii si reparatiei drumurilor În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru are ca scop achizitionarea de materiale de constructii necesare efectuarii de catre autoritatea contractanta in regie proprie a constructiei/modernizarii/reabilitarii/repararii/intretinerii drumurilor aflate in administrarea Primariei Sector 3. Informatii referitoare la cantităţile minime şi maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cantităţile minime şi maxime care ar putea face obiectul celui mai mic, respectiv celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în cadrul Anexei nr. 2 . Frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite, în funcție de bugetul alocat minim 2 contracte maxim 4 contracte in decursul a 24 luni : - Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de: 4.833.644,10 lei fără TVA - Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de: 19.343.632, 10 lei fără TVA - Valoarea estimată minimă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de: 38.687.264,20 lei fără TVA - Valoarea estimată maximă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de: 77.374.528,40 lei fără TVA
Internal identifier: 1