279081-2023 - ResultRomania-Oradea: Airport buildings construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru obiectivul ”Extinderea si eficientizarea terminalului de pasageri nr. 1 al Aeroportului Oradea”, POIM 2014-2020, COD SMIS 157787
Reference number: 73452.2022.C3
II.1.2.
Main CPV code
45213331 Airport buildings construction work
II.1.4.
Short description
Elaborarea Proiectului tehnic, asistența tehnică a proiectantului și execuție lucrări pentru obiectivul „Extinderea si eficientizarea terminalului de pasageri nr. 1 al Aeroportului Oradea”.
Serviciile de proiectare vor fi prestate pentru elaborarea următoarelor documentații:
-Documentații tehnice pentru obținerea avizelor/acordurilor/punctelor de vedere necesare obținerii autorizației de construire/desființare a obiectelor cuprinse în cadrul obiectivului și de execuție a organizării de șantier (avize precizate prin Certificatul de Urbanism eliberat de Primăria Municipiului Oradea);
- Documentații tehnice pentru eliberarea Autorizației de construire/desfințare, lucrări de construcții și instalații a obiectelor din cadrul obiectivului de investiții, respectiv Autorizațe pentru construirea organizării de șantier,(DTAC/DTAD, respectiv DTOE);
- Documentații tehnico economice în fazele de proiectare Proiect tehnic de execuție, Detalii de execuție și Caiete de sarcini pe specialități. -Serviciile de asistența tehnică a proiectantului vor fi asigurate atât pe parcursul execuţiei lucrărilor (conform programului de control pe şantier, acolo unde prezenţa proiectantului este obligatorie şi la solicitarea Supervizorului sau a Autoritatăţii Contractante), cât și în perioada de notificare a defectelor, când este cazul.
Serviciile de proiectare vor fi prestate pe o perioada de 2 luni, perioada care include si verificarea proiectului de catre verifiicatori autorizati.
- Execuția lucrărilor de construcții și instalații a obiectelor aferente obiectivului de investiții „Extinderea si eficientizarea terminalului de pasageri nr. 1 al Aeroportului Oradea” se vor realiza cu respectarea Proiectului tehnic și a detaliilor de execuție elaborate de proiectant, pe o perioada de 6 luni, în vederea realizării necesităților Autorității contractante.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111300 Dismantling works, 45223300 Parking lot construction work, 45262800 Building extension work, 45300000 Building installation work, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71328000 Verification of load-bearing structure design services, 71356100 Technical control services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Elaborarea Proiectului tehnic, verificare proiect, asistența tehnică a proiectantului și execuție lucrări pentru:
Obiect 1 – Extinderea terminal de pasageri nr. 1;
Obiect 2 – Suprafață betonată – zona est;
Obiect 3 – Extindere drum acces;
Obiect 4 – Extinderea parcare de scurtă durată și drumuri acces;
Obiect 5 – Alimentare energie electrică;
Obiect 6 – Rețele exterioare – gospodărie apă;