279590-2026 - Result
Romania – Facade work – Executare lucrări de reparații capitale în vederea restaurării și protejării fațadelor din piatră naturală pentru Corpul A1, Cota -2,50 ÷ +31,50 inclusiv balustrada de la Cota +32.50 și pentru Corpul E3, Cota ±0,00 ÷ +31,50, inclusiv balustrada de la Cota +31,50, Senatul României - Palatul Parlamentului – cu serviciile de proiectare și asistență tehnică incluse
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleExecutare lucrări de reparații capitale în vederea restaurării și protejării fațadelor din piatră naturală pentru Corpul A1, Cota -2,50 ÷ +31,50 inclusiv balustrada de la Cota +32.50 și pentru Corpul E3, Cota ±0,00 ÷ +31,50, inclusiv balustrada de la Cota +31,50, Senatul României - Palatul Parlamentului – cu serviciile de proiectare și asistență tehnică incluse
DescriptionExecutare lucrări de reparații capitale în vederea restaurării și protejării fațadelor din piatră naturală pentru Corpul A1, Cota -2,50 ÷ +31,50 inclusiv balustrada de la Cota +32.50 și pentru Corpul E3, Cota ±0,00 ÷ +31,50, inclusiv balustrada de la Cota +31,50, Senatul României - Palatul Parlamentului – cu serviciile de proiectare și asistență tehnică incluse. Operatorii economici vor putea solicita clarificari cu 15 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu cel putin 11 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier4284070_2023_PAAPD1410286
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45443000 Facade work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionExecutare lucrări de reparații capitale în vederea restaurării și protejării fațadelor din piatră naturală pentru Corpul A1, Cota -2,50 ÷ +31,50 inclusiv balustrada de la Cota +32.50 și pentru Corpul E3, Cota ±0,00 ÷ +31,50, inclusiv balustrada de la Cota +31,50, Senatul României - Palatul Parlamentului – cu serviciile de proiectare și asistență tehnică incluse, conform caietului de sarcini si a documentelor atasate, prin încheierea unui acord cadru pe o perioada de 48 de luni, în baza căruia se vor semna contracte subsecvente.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 71221000 Architectural services for buildings