280324-2026 - Result
Romania – Installation services of electrical equipment – Servicii de instalare echipamente SMI si configurare comunicatie echipamente SMI
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de instalare echipamente SMI si configurare comunicatie echipamente SMI
DescriptionObiectul achizitiei consta in servicii de instalare si configurare comunicatie echipamente SMI, detaliate astfel: - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie; - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR;
Internal identifier2024_289
Type of procedureNegotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 51110000 Installation services of electrical equipment
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionObiectul achizitiei consta in servicii de instalare si configurare comunicatie echipamente SMI, detaliate astfel: - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie; - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR; Volumul maxim estimat al serviciilor de instalare prevazute in Acordul Cadru valabil pentru o perioada de 48 de luni: - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR – 400.000 buc - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie – 1.200 buc Valoarea maxima estimata a acordului cadru este de 58.542.000 lei. Volumul minim estimat al serviciilor de instalare prevazute in Acordul Cadru valabil pentru o perioada de 48 de luni: - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR – 50.000 buc - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie – 500 buc Valoarea minima estimata a acordului cadru este de 7.942.500 lei Volumul maxim estimat al unui contract subsecvent este de: - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR – 150.000 buc - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie – 500 buc Valoarea maxima estimata a unui contract subsecvent este de 22.042.500 lei. Volumul minim estimat al unui contract subsecvent este de: - Instalare contoare inteligente monofazate si trifazate PLC si GSM/GPRS si configurare comunicatie cu instalare filtru de semnal (acolo unde este cazul) cu filtru pus la dispozitie de PRESTATOR – 30.000 buc - Instalare concentrator de date si contor de balanta, cu TC-uri puse la dispozitie de prestator, si configurare comunicatie – 100 buc Valoarea minima estimata a unui contract subsecvent este de 4.408.500 lei.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51112100 Installation services of electricity distribution equipment