See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Tervezési feladat ellátása 7 részben-00020”
Description: Tervezési feladat ellátása 7 részben a jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint. 1. rész: „Bujtosi Városliget – Család és Nád u.- tervezési feladatai” 2. rész: „Fazekas János tér tervezési feladatai” 3. rész: „Szent Flórián tér tervezési feladatai” 4. rész: „Kollégium u. – Delicsesz köz tervezési feladatai” 5. rész: „Bujtosi Városliget pumtrack tervezési feladatai” 6. rész: „Breinstein Béla tér tervezési feladatai” 7. rész: „Kiserdő fejlesztése tervezési feladatai”
Internal identifier: EKR000068242026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71200000 Architectural and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bujtosi Városliget–Család és Nád u.- tervezési f.
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A tervezési területen 4 beavatkozási pont van: 1. „szánkódomb”átalakítása, funkciókkal való ellátása 2. Actininja akadálypálya 3. vizes játszótér kialakítása 4. vadvirágos gyep létrehozása. 1. Szánkódomb átalakítása A Bujtosi városliget tervezésre kijelölt részén található a szánkódomb, mely tömegét tekintve kedvezőtlen képet ad, átalakítása és funkcióval való ellátása tervezési feladat. A domb magasságának csökkentésével és tájbaillesztésével, terepalakulatok kialakításával tervezői feladat egy új rekreációs felület kialakítása. A jelenlegi elképzelés szerint egyedi terepjátékok kialakítása és elhelyezése tervezett. Mind növényhasználatban, mind pedig egyéb kialakításban a természetközeli, ökologikus megjelenés legyen hangsúlyos. Ez mindenképpen mutatkozzon meg a sétányok, utcabútorok szintjén is. 2. Actininja pálya Az ökologikus szemlélet kiemelt szerepet kap a Bujtosi városliget tervezésre kijelölt teljes területén (a Család utca és a Bujtosi tó közötti részen). Az erdőfoltokban – lehetőleg fakivágás nélkül – további sétányok kijelölésével kell a különböző tervezett funkciókat összekötni, pihenőhelyek kijelölésével. A tervezési területen a fiatal kamasz korosztály részére szabadidős lehetőség biztosítása szükséges. A jelenlegi koncepció szerint Actininja pálya elhelyezése tervezett. 3. Vizes játszótér kialakítása További tervezendő funkció egy vizes játszótér, mely az elképzelések szerint a tervezési terület déli részén kaphat helyet a Bujtosi Városliget játszóteréhez közelebb. A játszótéren fontos szempont az árnyékolás és a felhasznált víz helyben történő hasznosítása. 4. Vadvirágos, biodiverz növényzettel szegélyezett sétány kialakítása A meglévő fák védelme kiemelt figyelmet kell, hogy kapjon. A fás területek közötti ligetekben vadvirágos gyepvetéssel, évelő- és cserje kiültetésekkel kell növelni a biodiverzitást a 3. számmal ellátott akcióterületen. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/1
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71200000 Architectural and related services, 71220000 Architectural design services, 71221000 Architectural services for buildings
Lot: LOT-0002
Title: Fazekas János tér tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A tervezési feladat a Fazekas János tér teljes körű megújítása a „Szivacsváros” elveinek alkalmazásával. A tervezés során kötelezően érvényesítendő alapelvek: - a csapadékvíz helyben tartásának elősegítése tájépítészeti módszerekkel, - modern, többfunkciós városi közterület kialakítása, - természetközeli zöldfelületek létrehozása, - hosszú távú fenntarthatóság biztosítása, - biodiverzitás növelése, - esélyegyenlőség és teljes körű akadálymentesítés biztosítása. Fő tervezési szempont: - fenntartható növényhasználat, elsősorban évelők, cserjék és fák alkalmazásával, - a meglévő gyalogos útvonalak kiegészítése a tényleges használati igényekhez igazodva, - új, vandalizmusnak ellenálló utcabútorok és korszerű hangulatvilágítás alkalmazása. Funkcionális elvárások A tervezési koncepció célja a tér funkcionális bővítése, minden korosztály számára használható módon, a szociális kohézió erősítését szem előtt tartva. A tervezési feladat része: - vizes játszótér kijelölése, amelynek elfolyó vize öntözővízként hasznosul, - kreszpálya elhelyezése gyermekek számára, - gumiburkolatú sportpálya (kosárlabda és futball) kialakítása, - futókör kijelölése a meglévő fitneszpark és sportpálya kapcsolódásával, - szaniter-helyiség elhelyezése, - pihenőfunkciók hangsúlyozása pihenőterületek és utcabútorok kialakításával. Közösségi kert A Fazekas János téren, városi szinten elsőként, zárt közösségi kert kialakítása tervezett. A közösségi kert: - nem nyilvános, - kerítéssel körbevett. A kertnek rendelkeznie kell: - növénytermesztésre alkalmas területtel, - komposztálóval, - szerszámtárolóval, - közösségi konténerrel, - pihenőhellyel, - mosdóhelyiséggel. Növényalkalmazás - törekvés a minél nagyobb növényborítottságra, - őshonos, klímatűrő fajok előnyben részesítése, - kiemelt szerep biztosítása fáknak, cserjéknek és évelőágyásoknak, - a meglévő növényállomány teljes körű felmérése kötelező. Vízgazdálkodás és öntözés A zöldfelületi koncepció részeként öntözőrendszer tervezése kötelező. A tervezett park normál időjárási körülmények között, megfelelő növényválasztással és a víz helyben tartásával nem igényel rendszeres öntözést, azonban havária esetek (több hetes aszály, magas hőmérséklet) miatt az öntözés biztosítása szükséges A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/2
Lot: LOT-0003
Title: Szent Flórián tér tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A tervezési feladat a Szent Flórián tér megújítása a „Szivacsváros” elveinek alkalmazásával. A tervezés során kötelezően érvényesítendő alapelvek: - a csapadékvizek helyben tartásának elősegítése tájépítészeti módszerekkel, - modern, többfunkciós városi közterület kialakítása, - természetközeli zöldfelületek létrehozása, - hosszú távú fenntarthatóság biztosítása, - biodiverzitás növelése, - esélyegyenlőség és teljes körű akadálymentesítés biztosítása. A tér megújítása során: - új, korszerű, vandalizmusnak ellenálló utcabútorok, - korszerű hangulatvilágítás, - világító utcabútorok alkalmazása szükséges. Funkcionális elvárások - Az iskola előterében megfelelő méretű találkozó- és pihenőtér kialakítása. - Sport funkciók (futókör) elhelyezése. - Játékelemek biztosítása. - Az iskolától független, önálló pihenőpark kialakítása. Növényalkalmazás - A meglévő növényállomány felmérése és védelme kiemelt feladat, - a tér kialakítását a meglévő faállományhoz kell igazítani, - törekedni kell a minél nagyobb növényborítottságra, - őshonos, klímatűrő fajok alkalmazása, - a tér adottságaihoz mérten új fák telepítésének vizsgálata. Vízgazdálkodás és öntözés Az általános tervezési szemlélet szerint a park normál időjárási körülmények között, megfelelő növényválasztás és a víz helyben tartása mellett nem igényel folyamatos öntözést. Ugyanakkor havária esetek (több hetes aszály, magas hőmérséklet) miatt öntözőrendszer tervezése kötelező, a zöldfelületi koncepció részeként. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/3
Lot: LOT-0004
Title: Kollégium u. – Delicsesz köz tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A projekt célja a minőségi, fenntartható és többfunkciós zöldfelület kialakítása. A tér megújítását a „Szivacsváros” elveinek megfelelően kell megtervezni. A tervezés során elő kell segíteni a vizek helyben tartását tájépítészeti módszerekkel. Modern városi közterületet kell létrehozni. Fontos a természetközeli zöldfelületek kialakítása a hosszú távú fenntarthatóság figyelembevételével, a biodiverzitás növelésével. Fő tervezési szempont a csapadék helyben tartása és a fenntartható növényhasználat, főként évelő növények, cserjék, illetve fák alkalmazásával. A tervezés során az esélyegyenlőséget és akadálymentesítést biztosítani kell. A fent körülírt területen hármas funkciót szükséges figyelembe venni. A terület áthaladási lehetőséget kell, hogy biztosítson a körülötte lévő intézmények, valamint az iskola mögött található parkolási lehetőség között. Korlátozott mértékben parkolási lehetőséget a Delicsesz köz mentén ki lehet/kell alakítani. A jelenlegi elhanyagolt növényzetet úgy kell kialakítani, hogy a fás szárú egyedeit mindenképp meg kell őrizni, emellett a park pihenésre és várakozásra egyaránt alkalmas esztétikai környezetet biztosítson, ehhez kell a növényzetet és az utcabútorzatot a kellő mértékben igazítani. A teret lakossági használatra alkalmassá kell tenni utcabútorok és korszerű hangulatvilágítás alkalmazásával. A tervezési terület egésze fás terület. Fafaj szerint főleg akácok és nyárak alkotják. A terület kezelési hiányosságai miatt mára erősen felnőtt az aljnövényzet, ezzel áthatolhatatlanná téve a területet. A fák lombja jelenleg teljes lombkoronazárást biztosít. A látható fák különböző állapotúak és korúak, a kiviteli tervben feltétlenül szükséges a fák állapotáról állapotfelvételi ívet felvenni. A meglévő koncepcióterv a téren található fás állomány megtartásával számol, azonban a fás állomány gyérítése szükségszerű lehet, hogy a maradó fáknak megfelelő körülmények legyenek a növekedésre, kiteljesedésre. A területen a zöldfelületi koncepció részeként öntözőrendszer tervezendő. Az általános tervezési szemlélet szerint a tervezett park normál, az évszaknak megfelelő időjárási körülmények között, a víz helyben tartására tett erősfeszítésekkel, a jól megválasztott növényfajtákkal nem feltétlenül igényel öntözést, azonban haváriás esetben (több hetes aszály magas hőmérséklettel) a teljes kiültetést veszélyeztetheti a csapadékhiány. Ajánlattevőnek feladata a tervezés tárgyát képező zöldfelület megvalósításához szükséges engedélyezési és kiviteli terveinek elkészítése teljesen készre. A zöldterület fejlesztésével párhuzamosan, a megvalósításához szükséges infrastrukturális munkák (pl. közművek védelembe helyezése, kiváltása, illetve szükség szerinti a közvilágítás átépítése, valamint csapadékvíz kezelése) szintén tervezendőek. A tervezőnek biztosítania kell a fenntartható üzemeltethetőséget, karbantarthatóságot, vandalizmusnak ellenálló utcabútor-választást, biodiverzitás növelését. A tervezés során törekedni kell a burkolt felületek minimalizására és a zöldfelület maximalizására A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/4
Lot: LOT-0005
Title: Bujtosi Városliget pumptruck tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A területre a fejlesztés jelen ütemében egy ún. pumptruck pálya kerül tervezése feladat, mely terepkerékpározásra alkalmas hullámos nyomvonalú pálya. A tervezett pályaszerkezet körül egy vadvirágos kiültetés segítségével a tájbaillesztés elvárt. Tervezési feladat továbbá a terület egyéb rekreációs, illetve pihenő funkciójának kialakítása. A tervezés során elő kell segíteni a vizek helyben tartását tájépítészeti módszerekkel. Modern városi közterületet kell létrehozni. Fontos a természetközeli zöldfelületek kialakítása a hosszú távú fenntarthatóság figyelembevételével, a biodiverzitás növelésével. Fő tervezési szempont a csapadék helyben tartása és a fenntartható növényhasználat, főként évelő növények alkalmazásával. A növények kiválasztása során törekedni kell a minél nagyobb növényborítottságra, előnyben részesítve az őshonos, klímatűrő fajokat. A tér megújítása érdekében új utcabútorokkal, hangulatvilágítással kell tervezni. A tervezés során az esélyegyenlőséget és akadálymentesítést biztosítani kell. A területen a zöldfelületi koncepció részeként öntözőrendszer tervezendő. A jelenlegi öntözőrendszerhez való csatlakozás mikéntjét a kiviteli tervcsomagban szükséges vizsgálni. Az általános tervezési szemlélet szerint a tervezett park normál, az évszaknak megfelelő időjárási körülmények között, a víz helyben tartására tett erősfeszítésekkel, a jól megválasztott növényfajtákkal nem feltétlenül igényel öntözést, azonban haváriás esetben (több hetes aszály magas hőmérséklettel) a teljes kiültetést veszélyeztetheti a csapadékhiány. Ajánlattevőnek feladata a tervezés tárgyát képező zöldfelület megvalósításához szükséges engedélyezési és kiviteli terveinek elkészítése teljesen készre. A zöldterület fejlesztésével párhuzamosan, a megvalósításához szükséges infrastrukturális munkák (pl. közművek védelembe helyezése, kiváltása, illetve szükség szerinti a közvilágítás átépítése, valamint csapadékvíz kezelése) szintén tervezendőek. A tervezőnek biztosítania kell a fenntartható üzemeltethetőséget, karbantarthatóságot, vandalizmusnak ellenálló utcabútor-választást, biodiverzitás növelését. A tervezés során törekedni kell a burkolt felületek minimalizására és a zöldfelület maximalizására A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/5
Lot: LOT-0006
Title: Breinstein Béla tér tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. A tervezési feladat célja egy minőségi, fenntartható, többfunkciós, modern városi zöldfelület kialakítása. A tervezés során kötelezően érvényesítendő főbb elvek: - a „Szivacsváros” szemlélet alkalmazása, - a csapadékvizek helyben tartása és hasznosítása tájépítészeti eszközökkel, - a burkolt felületek minimalizálása és a zöldfelületek maximalizálása, - a biodiverzitás növelése, - hosszú távon fenntartható, alacsony üzemeltetési igényű megoldások alkalmazása. A tervezés során: - a meglévő gyalogos útvonalakat ki kell egészíteni a valós használati igényeknek megfelelően, - biztosítani kell az akadálymentes, esélyegyenlőségi szempontoknak megfelelő kialakítást, - a forgalmas utak felől a tér intimitását növelni szükséges, - a napos gyalogos sétányok árnyékolását meg kell oldani, - új, vandalizmusnak ellenálló utcabútorokat és korszerű hangulatvilágítást kell tervezni. - Növényalkalmazás - a növényborítottság maximalizálása, - őshonos, klímatűrő fajok előnyben részesítése, - hangsúlyos fa-, cserje- és évelőágyás-használat. A meglévő növényállomány felmérése kötelező, a megmaradó növényzet védelme érdekében favédelmi terv készítendő. Vízgazdálkodás - alapelv a csapadékvíz helyben tartása, - a Fehér dombház tetőfelületéről érkező csapadékvíz hasznosítását a tervnek kezelnie kell (pl. esőkert kialakításával), - öntözőrendszer csak havária célra tervezendő. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/6
Lot: LOT-0007
Title: Kiserdő fejlesztése tervezési feladatai
Description: A TOP_Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra” című pályázati felhívás Belvárosi területek zöldítési programja Nyíregyházán fejlesztése tárgyában tervezési feladatok elvégzése, kiviteli terv elkészítése, biológiai aktivitás mérés vizsgálat elvégzése, tervezői művezetési feladatok ellátása, a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása. Tervezési feladat a Hunyadi János utcán található „Kiserdők” természetalapú megújítása a „Szivacsváros” elveinek megfelelően. A tervezés során elő kell segíteni a vizek helyben tartását tájépítészeti módszerekkel. Fontos a park városi szövetbe való integrálása a természetközeli zöldfelületek kialakításával a hosszú távú fenntarthatóság figyelembevételével, a biodiverzitás növelésével. A természetközeli megoldásokat ismeretterjesztő funkcióval is el kell látni. A tervdokumentációban ki kell térni a meglévő növényállomány felmérésére, ennek részeként favédelmi terv készítendő a megmaradó növényzet védelme érdekében. A projekt célja a Kiserdő fejlesztése a természetközeli állapot megőrzésével. A terület jó lehetőséget ad egy városi szövetbe integrált parkerdő kialakítása. A tervezési program kialakítása során kiemelkedő szempont a természetközeliség megőrzése. A területen fontos a gyalogos közlekedés biztosítása, mely alapját a jelenleg használt útvonalak mutatják meg. Az erdőben egy központi ligetes teresedés kialakítása tervezési feladat. A központi „ligetnek” pihenő, rekreációs- és ismeretterjesztő funkciókat is be kell töltenie. A magas talajvíz viszonyok kezelésére javaslatot kell tenni. A tervezési terület északi és déli határán húzódó, meglévő vízelvezető árkok esetében a koncepció részeként növényalkalmazás segítségével úgynevezett bioárkok kialakítása szükséges. A koncepcióterv része egy rekreációs és ismeretterjesztő célú tuskókert kialakítása. A terület feltárásaként gyalogos közlekedési útvonalak kijelölése tervezési feladat. A parkerdőt lakossági használatra alkalmassá kell tenni utcabútorok és korszerű hangulatvilágítás alkalmazásával A központi teret funkciókkal kell megtölteni, mint például: függő pihenőpark pihenőágyakkal, „billegő pihenőpark”. A parkban a természetközeli hangulathoz illő utcabútorok elhelyezése szükséges. A téren mosdóhelyiség elhelyezése a projekt részét képezi. Magas és alacsony fénypontú világítás kialakítása, illetve a vagyon- és életvédelem érdekében térfigyelő kamerarendszer tervezése szükséges. Ajánlattevőnek feladata a tervezés tárgyát képező zöldfelület megvalósításához szükséges engedélyezési és kiviteli terveinek elkészítése teljesen készre. A zöldterület fejlesztésével párhuzamosan, a megvalósításához szükséges infrastrukturális munkák (pl. közművek védelembe helyezése, kiváltása, illetve szükség szerinti a közvilágítás átépítése, valamint csapadékvíz kezelése) szintén tervezendőek. A tervezőnek biztosítania kell a fenntartható üzemeltethetőséget, karbantarthatóságot, vandalizmusnak ellenálló utcabútor-választást, biodiverzitás növelését. A tervezés során törekedni kell a burkolt felületek minimalizására és a zöldfelület maximalizására. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253 /1997. (XXII.20.) Korm. Rendelet (OTÉK) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során - különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-3.4.1-23-NY1-2025-00020 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. Rendeletben foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR000068242026/7