2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal Arkitekt 2026
Description: Upphandlingen avser uppdraget Ramavtal Arkitekt. Avropen kan ske inom samtliga förekommande skeden såsom förstudie-, program-, projekterings-, bygg- och förvaltningsskede samt ske i samband med om-, till- och nybyggnad. Avrop som inriktas på att upphandla en entreprenad kan innebära att projekterade handlingar ska anpassas både till ABT 06 och AB 04. Avropens storlek kan variera mellan mindre utredningar till större omfattande åtaganden. För mer info. se AUC.1.
Internal identifier: 26RS409
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71200000 Architectural and related services
5. Lot
Lot: LOT-0000