282490-2020 - ResultRomania-Constanța: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Reabilitarea și extinderea rețelelor de distribuție în localitatea Lazu, reabilitarea și extinderea rețelelor de distribuție și de canalizare, reabilitare stație de pompare apă uzată, stații noi de pompare apă uzată și conducte de refulare aferente, din localitatea Agigea. Rețele apă Ovidiu, Cumpăna, Poiana. Aductiuni Ovidiu, Poiana. Rețele de canalizare Ovidiu, Cumpăna, Poiana”
Reference number: 1890420/2018/10CL 22 POIM
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Activitatile de executie pentru contractul de lucrari „Reabilitarea si extinderea retelelor de distributie in localitatea Lazu, reabilitarea si extinderea retelelor de distributie si de canalizare, reabilitare statie de pompare apa uzata, statii noi de pompare apa uzata si conducte de refulare aferente, din localitatea Agigea. Retele apa Ovidiu, Cumpana, Poiana. Aductiuni Ovidiu, Poiana. Retele de canalizare Ovidiu, Cumpana, Poiana” constau in:
Sector 1: „Reabilitarea si extinderea retelelor de distributie in localitatea Lazu, reabilitarea si extinderea retelelor de distributie si de canalizare, reabilitare statie de pompare apa uzata, statii noi de pompare apa uzata si conducte de refulare aferente, din localitatea Agigea”;
Sector 2: „Retele apa Ovidiu, Cumpana, Poiana. Aductiuni Ovidiu, Poiana. Retele de canalizare Ovidiu, Cumpana, Poiana, judetul Constanta”.
Obiecte Sector 1:
— Obiect 1. Localitatea Agigea;
Obiecte Sector 2:
— Obiect 2. Localitatea Ovidiu;
— Obiect 3. Localitatea Cumpana;
— Obiect 4. Localitatea Poiana;
— Obiect 5. Localitatea Lazu.
Lucrarile se refera la:
(a) lucrari de constructie;
(b) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(c) testare si punere in functiune;
(d) monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul perioadei de garantie, atunci cand este necesar;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie de 36 de luni, respectiv 1 095 de zile;
(f) instruirea personalului beneficiarului si/sau operatorului.
Durata prevazuta la sectiunea II.2.7) reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1 095 de zile.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare astfel:
— cu 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor;
— cu 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 45231112 Installation of pipe system, 45232152 Pumping station construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatile de executie pentru contractul de lucrari „Reabilitarea si extinderea retelelor de distributie in localitatea Lazu, reabilitarea si extinderea retelelor de distributie si de canalizare, reabilitare statie de pompare apa uzata, statii noi de pompare apa uzata si conducte de refulare aferente, din localitatea Agigea. Retele apa Ovidiu, Cumpana, Poiana. Aductiuni Ovidiu, Poiana.Retele de canalizare Ovidiu, Cumpana, Poiana” sunt structurate astfel:
Durata de executie Sector 1 – 22 de luni (670 de zile).
Durata de executie Sector 2 – 22 de luni (670 de zile).
Sectoarele se vor executa concomitent.