2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II – część B
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach projektu: Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem cztery części: 1) Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa; 2) Część nr II: Dostawa i instalacja pakietu aktualizacji oprogramowania istniejącego symulatora siłowni okrętowej oraz elementów do rozbudowy symulatorów; 3) Część nr III: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji; 4) Część nr IV: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załącznikach do OPZ: 1) załącznik nr 1a do OPZ (dot. Części nr I); 2) załącznik nr 1b do OPZ (dot. Części nr II); 3) załącznik nr 1c do OPZ (dot. Części nr III); 4) załącznik nr 1d do OPZ (dot. Części nr IV). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ – dla Części nr I, nr II, nr III i nr IV. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących odpowiednio załącznik nr 8.1, 8.2, 8.3 i 8.4 do SWZ odpowiednio dla danej części zamówienia.
Previous notice: 720513-2025
Internal identifier: 137/BZP-U.500.18.2025/ŻGW
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1) SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
Additional classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices, 30200000 Computer equipment and supplies, 39290000 Miscellaneous furnishing, 31710000 Electronic equipment, 34150000 Simulators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach projektu: Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II - część B. 2. Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1a do OPZ (dot. Części nr I). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.1 do SWZ.
Internal identifier: 137/BZP-U.500.18.2025/ŻGW - Część I
Additional classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
Lot: LOT-0002
Title: Część nr II: Dostawa i instalacja pakietu aktualizacji oprogramowania istniejącego symulatora siłowni okrętowej oraz elementów do rozbudowy symulatorów
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach projektu: Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II - część B. 2. Część nr II: Dostawa i instalacja pakietu aktualizacji oprogramowania istniejącego symulatora siłowni okrętowej oraz elementów do rozbudowy symulatorów. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1b do OPZ (dot. Części nr II). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.2 do SWZ.
Internal identifier: 137/BZP-U.500.18.2025/ŻGW - Część II
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 39290000 Miscellaneous furnishing, 31710000 Electronic equipment, 34150000 Simulators
Lot: LOT-0003
Title: Część nr III: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach projektu: Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II - część B. 2. Część nr III: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1c do OPZ (dot. Części nr III). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.3 do SWZ.
Internal identifier: 137/BZP-U.500.18.2025/ŻGW - Część III
Additional classification (cpv): 39290000 Miscellaneous furnishing, 31710000 Electronic equipment, 30200000 Computer equipment and supplies
Lot: LOT-0004
Title: Część nr IV: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach projektu: Gdańsk Miastem Zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - etap II - część B. 2.Część nr IV: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny 4.Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1d do OPZ (dot. Części nr IV). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.4 do SWZ.
Internal identifier: 137/BZP-U.500.18.2025/ŻGW - Część IV
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 31710000 Electronic equipment, 34150000 Simulators