See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACHIZIȚIE ECHIPAMENTE IT ȘI SOFTWARE in cadrul proiectului ,,DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR ÎN ORAȘUL NAVODARI", cod proiect F-PNRR-Dotari-2023-6678
Description: Urmare a semnării contractului de finanțare privitor la ,,DOTAREA CU MOBILIER,MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR ÎN ORAȘUL NAVODARI", cod proiect F-PNRR-Dotari-2023-6678, autoritatea contractantă achiziționează ECHIPAMENTE IT ȘI SOFTWARE , după cum urmează:LOT 1 ECHIPAMENTE DIGITALE OBLIGATORII, CONFORM OME: Standarde de echipare ale unui laborator de informatică, unei săli de clasă, unui laborator (altul decât cel de informatică), unui cabinet/ atelier școlar, unui cabinet psihopedagogic, unei săli de sport, unui atelier de practică IPT, dar și pentru echiparea unităților de învățământ în vederea organizării și desfășurării evaluărilor standardizate. VALOARE ESTIMATĂ LOT 1: 3.225.791,58 lei, fără TVA; LOT 2 ALTE ECHIPAMENTE DIGITALE: Alte dispozitive și echipamente tehnologice adaptate nevoilor identificate la nivelul fiecărei unități de învățământ, utilizate în scop didactic și care să asigure desfășurarea optimă a procesului educațional, inclusiv în mediul online. VALOARE LOT 2: 266.508,42 lei, fără TVA; LOT 3 ECHIPAMENTE, SOFTWARE ȘI SENZORI DIGITALI PENTRU ATELIER IPT ȘI LABORATOARE DE ȘTIINȚĂ: Echipamente care să asigure desfășurarea optimă a procesului educațional. Senzorii permit să se prezinte elevilor cu ușurință utilizarea tehnologiei bazate pe senzori. Software-ul educațional oferă instrumente profesorilor și/sau elevilor, pentru a facilita învățarea. Obiectivul este să completeze predarea în timpul educației elevului. VALOARE LOT 3: 99.650,00 lei, fără TVA; LOT 4 SOFT-URI EDUCAȚIONALE PENTRU CABINETE PSIHOPEDAGOGICE: Oferă instrumente profesorilor și/sau elevilor, pentru a facilita învățarea. Ajută la gestionarea materialului educațional, a datelor, a materialul didactic etc.Obiectivul este să completeze predarea în timpul educației elevului. VALOARE LOT 4: 53.400,00 lei, fără TVA.Termenul pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare. Termenul pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare.
Internal identifier: 461838220262
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 ECHIPAMENTE DIGITALE OBLIGATORII, CONFORM OME
Description: LOT 1 ECHIPAMENTE DIGITALE OBLIGATORII, CONFORM OME: Standarde de echipare ale unui laborator de informatică, unei săli de clasă, unui laborator (altul decât cel de informatică), unui cabinet/ atelier școlar, unui cabinet psihopedagogic, unei săli de sport, unui atelier de practică IPT, dar și pentru echiparea unităților de învățământ în vederea organizării și desfășurării evaluărilor standardizate - conform anexei nr. 1 - Specificații tehnice..
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 30236000 Miscellaneous computer equipment
Additional classification (cpv): 30141200 Desktop calculators, 30213100 Portable computers, 30232100 Printers and plotters, 32342410 Sound equipment, 38520000 Scanners, 48000000 Software package and information systems, 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 ALTE ECHIPAMENTE DIGITALE
Description: Alte dispozitive și echipamente tehnologice adaptate nevoilor identificate la nivelul fiecărei unități de învățământ, utilizate în scop didactic și care să asigure desfășurarea optimă a procesului educațional, inclusiv în mediul online conform Anexei nr. 1.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 39300000 Miscellaneous equipment
Additional classification (cpv): 30211000 Mainframe computer, 30233132 Hard-disk drives, 32341000 Microphones, 32342412 Speakers, 38510000 Microscopes, 38651000 Cameras, 38652120 Video projectors, 42932100 Rolling machines
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 ECHIPAMENTE, SOFTWARE ȘI SENZORI DIGITALI PENTRU ATELIER IPT ȘI LABORATOARE DE ȘTIINȚĂ
Description: Echipamente care să asigure desfășurarea optimă a procesului educațional. Senzorii permit să se prezinte elevilor cu ușurință utilizarea tehnologiei bazate pe senzori. Software-ul educațional oferă instrumente profesorilor și/sau elevilor, pentru a facilita învățarea. Obiectivul este să completeze predarea în timpul educației elevului conform Anexei nr. 1 - Specificații tehnice.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 35125100 Sensors
Additional classification (cpv): 39162200 Training aids and devices, 39300000 Miscellaneous equipment, 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 SOFT-URI EDUCAȚIONALE PENTRU CABINETE PSIHOPEDAGOGICE
Description: LOT 4 SOFT-URI EDUCAȚIONALE PENTRU CABINETE PSIHOPEDAGOGICE: Oferă instrumente profesorilor și/sau elevilor, pentru a facilita învățarea. Ajută la gestionarea materialului educațional, a datelor, a materialul didactic etc.Obiectivul este să completeze predarea în timpul educației elevului conform Anexei nr. 1 - Specificații tehnice.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 48517000 IT software package
Additional classification (cpv): 48931000 Training software package