283661-2023 - ResultRomania-Târgu Jiu: Advisory and consultative engineering services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Servicii de consultanță (de tip Owner’s Engineer) pentru implementarea de grupuri pe gaz natural, respectiv pentru:- Contruirea unui bloc energetic energetic de cca 850 MW pe gaz natural la Isalnita („CCGT Isalnita)- Construirea unui bloc energetic de cca 475 MW pe gaz natural la Turceni (CCGT Turceni)”.
Reference number: 30267310-2022-1022.1
II.1.2.
Main CPV code
71318000 Advisory and consultative engineering services
II.1.4.
Short description
Achizitia serviciului cu respectarea cerintelor din caietul de sarcini.
Nota: Solicitarile de clarificari se vor face cu cel putin 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet o singura data in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Tipul servicilor solicitate sunt precizate in caietul de sarcini.