283720-2020 - ResultRomania-Brașov: Metal-working machine tools
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție utilaje și echipamente pentru producția specială a S. Carfil S.A. – achiziție mașină de debitat cu plasmă – 1 bucată, achiziție mașină de prelucrat prin eroziune cu fir – 1 bucată
Reference number: 228, 197
II.1.2.
Main CPV code
42630000 Metal-working machine tools
II.1.4.
Short description
Achiziție utilaje și echipamente pentru producția specială a S. Carfil S.A. Obiectul contractului il reprezinta achizitionarea de utilaje de productie necesare unei bune functionari a productiei speciale. Achizitionarea de utilaje de productie este formata din urmatoarele loturi:
— lot 1 – masina de debitat cu plasma – 1 buc., valoare estimata – 354 006 RON;
— lot 2 – masina de prelucrat prin eroziune cu fir – 1 buc., valoare estimata – 350 000 RON.
Obiectului prezentului contract il reprezinta achizitionarea produsului [...], transportul, livrarea, descarcarea, amplasarea, montarea, punerea în funcțiune, la beneficiar, instruirea personalului operator, programator și de întreținere ce-l va deservi, conform caietului de sarcini.
Pretul cuprinde valoarea tuturor componentelor necesare pentru a realiza cerintele minime impuse prin caietul de sarcini solicitat, inclusiv transportul, livrarea, descarcarea, amplasarea, montarea, punerea în funcțiune, la beneficiar, instruirea personalului operator, programator și de întreținere ce-l va deservi.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Achiziție mașină de debitat cu plasmă – 1 bucată
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42630000 Metal-working machine tools, 51530000 Installation services of machine tools, 71356200 Technical assistance services, 80530000 Vocational training services
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziție mașină de debitat cu plasmă – 1 bucată.
Achiziție mașină de prelucrat prin eroziune cu fir – 1 bucată
Lot No: 2
Achiziție mașină de prelucrat prin eroziune cu fir – 1 bucată.