283730-2020 - ResultRomania-Brașov: Presses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție presă hidraulică – 2 bucăți, achiziție presă mecanică – 1 bucată
Reference number: 195, 229
II.1.2.
Main CPV code
42636000 Presses
II.1.4.
Short description
Achizitie utilaje si echipamente pentru productia speciala a S. Carfil S.A. Obiectul contractului il reprezinta achizitionarea de utilaje de productie necesare unei bune functionari a productiei speciale. Achizitionarea de utilaje de productie este formata din urmatoarele loturi:
— lot 1 – presa hidraulica – 1 buc. valoare estimata – 530 000 RON;
— lot 2 – presa hidraulica – 1 buc. valoare estimata – 210 000 RON;
— lot 3 – presa mecanica – 1 buc. valoare estimata – 496 670 RON.
Obiectului prezentului contract il reprezinta achizitionarea produsului [...], transportul, livrarea, descarcarea, amplasarea, montarea, punerea în funcțiune, la beneficiar, instruirea personalului operator, programator și de întreținere ce-l va deservi, conform caietului de sarcini.
Pretul cuprinde valoarea tuturor componentelor necesare pentru a realiza cerintele minime impuse prin caietul de sarcini solicitat, inclusiv transportul, livrarea, descarcarea, amplasarea, montarea, punerea în funcțiune la beneficiar, instruirea personalului operator, programator și de întreținere ce-l va deservi.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Achziționare presă hidraulică – 1 bucată
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42636000 Presses, 51530000 Installation services of machine tools, 71356200 Technical assistance services, 80530000 Vocational training services
II.2.4.
Description of the procurement
Achziționare presă hidraulică – 1 bucată.
Achziționare presă mecanică – 1 bucată
Lot No: 3
Achziționare presă mecanică – 1 bucată.
Lot No: 1